Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд не дозволив НАБУ закрити справу про скандальний відпочинок Гонтаревої на Мальдівах

Колегія суддів не побачила достатньої кількості доказів для ухвалення рішення.

Судді Апеляційного суду Києва вирішили, що детектив НАБУ не мав закривати кримінальне провадження про можливі неправдиві дані у декларації екс-голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Рішення винесене колегією суддів.

В апеляції йшлось про те, що детектив не провів повноцінне розслідування, порушивши законодавство України. Зокрема, інформацію про відпочинок Гонтаревої на Мальдівах брали лише з Інтернету. Тоді озвучувалась сума відпустки в готелі тривалістю шість днів в 706 тисяч гривень, тому дані не були належно перевірені.

При цьому не відбулось допиту у справі. Співробітники НАБУ лише провели два заходи забезпечення кримінального провадження: тимчасовий доступ до речей і документів та отримання інформації на два запити. Проте інформації не було надано достатньо, а в іншому випадку не була отримана взагалі. У відповіді на запит авіакомпанія МАУ вказала, що Гонтарева разом із сім'єю квитки на авіарейс не купувала й авіапереліт за вказаним у запиті маршрутом не здійснювала.

Детективи Бюро неналежно перевірили, чи перетинала Гонтарева державний кордон, оскільки таких даних не було отримано від прикордонників. У провадженні також відсутній документи про перевірку НАЗК декларації екс-голови НБУ й запит про міжнародну правову допомогу на Мальдіви до готелю Sun Siyam Iru Fushi.

Слід зазначити також, що працівник НАБУ вказав, що Гонтарева нібито витратила на відпочинок у майже 250 тисяч гривень, що значно менше, ніж 250 прожиткових мінімумів необхідних для кримінальної відповідальності.

Таким чином, судді задовольнили скаргу і скасували постанову детектива.

ВідеоПідсумки діяльності Гонтаревої на посту голови Національного банку України

Валерія Гонтарева з минулого тижня більше не очільниця Національного банку України. І цьому вона дуже радіє. А чи є привід радіти українцям? Разом із експертами й постраждалими від політики Нацбанку, підводимо підсумки трирічного правління Валерії Гонтаревої.

Підсумки діяльності Гонтаревої на посту голови Національного банку України

Залиште свій коментар

Вибір редакції