Перейти до змісту
Суд обрав "шлях спрощення": заступник генпрокурора Генуї розкритикував аргументи обвинувачення у справі Марківа

Суд обрав "шлях спрощення": заступник генпрокурора Генуї розкритикував аргументи обвинувачення у справі Марківа

Автор статті каже, що суддя у справі дорікає Марківу в тому, що він нібито не співпрацював зі слідством.

Доказова база у справі нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі у 2014 році на Донбасі, є недостатньою, а суд Павії, котрий розглядає справу, несвідомо бере участь у кампанії дискредитації України.

Про це пише заступник генерального прокурора Генуї Енріко Дзукка у своїй статті виданню Altreconomia.it.

На його думку, вирок Марківу є недосконалим у своїй доказовій базі і ним вже зацікавилися відповідні європейські інституції. Через це, він вважає, апеляційній інстанції слід зняти всі наявні суперечності і сумніви та докласти зусиль для отримання достатньої бази доказів в обвинуваченні.

"У справі Марківа надзвичайно важливим є досконале розуміння контексту подій у східній частині України, а також вплив дезінформації і пропаганди", - зауважує Дзукка.

На думку заступника прокурора Генуї, італійський суд обрав "шлях спрощення", відмовившись розглядати факти в контексті війни для оцінки ступеня фактичної відповідальності нацгвардійця. Судді вирішили, що у момент, коли загинув журналіст, не було збройного зіткнення між ворожими сторонами.

"Бачимо цілковите нехтування і нерозуміння судом контексту подій, парадоксальні умовиводи і плутання факту проголошення незалежності України з подіями на Майдані. Суд пояснює, що навіть збройні конфлікти регулюють норми міжнародного гуманітарного права, які вимагають не залучати цивільних осіб. Але у випадку із Марківим війну до уваги не взяли. На погляд суду, це була усвідомлена та навмисна акція, спрямована на вбивство мирного населення. Контекст війни, становище підлеглого у військовій структурі навіть не розглядаються для оцінки ступеня фактичної відповідальності обвинуваченого", - каже Дзукка.

Автор статті також зауважує, що суддя у справі дорікає Марківу в тому, що він нібито не співпрацював зі слідством для встановлення істини, а також намагається загнати в кут нацгвардійця запитаннями про фото нацистських в'язнів і символи, виявлені на його пристроях. На думку автора статті, у такий спосіб суддя хотів дискредитувати українця і зобразити його нацистом, який охоче здійснює насильство і негуманні дії над суперниками.

Крім того, зазначає Дзукка, відбувається паплюження репутації українських державних органів, які нібито відмовляються співпрацювати. 

Також автор статті вважає, що суд спотворив факти, зафіксованих ОБСЄ. Суд згадує про численні випадки насильства проти журналістів, посилаючись на звіти міжнародних спостерігачів. Однак звіти цих незалежних спостерігачів, включно із цитованим судом звітом ОБСЄ, насправді говорять про прямо протилежне, а саме про те, що напади на свободу преси фіксували якраз у не підконтрольних урядові зонах, захоплених бойовиками, що було частиною приголомшливої кампанії загальної дезінформації, яка характеризувала насамперед першу фазу конфлікту. "Таким чином суд несвідомо бере участь у кампанії дискредитації України".

До слова, сьогодні, 15 жовтня, триває третє судове засідання в Мілані з розгляду апеляції у справі Марківа.

Нагадаємо, три роки тому Віталій Марків поїхав в Італію провідати матір, де місцеві поліцейські заарештували українця в аеропорту, звинувативши в причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі. У проросійській тамтешній пресі Марківа одразу називали вбивцею. Італійські прокурори заявляли, що у 2014 році він обстрілював кореспондентів з автомата, а потім спрямував у них і мінометний розрахунок.

У липні 2014 року судді італійського міста Павія засудили Віталія Марківа до 24 років тюрми. Нині українця утримують у виправній колонії в Мілані, де відбувають покарання за особливо тяжкі злочини.

Відео Апеляція Марківа: судді задовольнили сторону обвинувачення, але урахували й аргументи захисту

"Нічия!" Саме так адвокат Віталія Марківа оцінив завершення Апеляційного суду сьогодні в Мілані. Колишнього нацгвардійця звинуватили в убивстві італійського фотографа і російського перекладача 2014-го під Слов'янськом. І засудили до 24 років за ґратами. Нині судді задовольнили сторону обвинувачення, утім, урахували й аргументи захисту. Що наблизить свободу для Марківа – у сюжеті.

Апеляція Марківа: судді задовольнили сторону обвинувачення, але урахували й аргументи захисту

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин