Суд ООН  дав згоду на запобіжні заходи проти РФ для захисту меншин в окупованому Криму

Кримських татар визнали вразливими на окупованому півострові. 

19 квітня Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Про це заявив голова суду у Гаазі Ронні Абрахам.

Розглядалося порушення положень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

Суд наголосив, що порушення статей 2 і 5, на які посилається Україна у позові, спрямовані на захист людей від проявів дискримінації. Для запровадження тимчасових заходів сторона може позиватися лише тоді, коли є свідчення про акти расової дискримінації.

"Щодо наданих суду свідчень, деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад, у частині ведення навчання українською мовою для етнічних українців. Наразі суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці у Криму залишаються вразливими. Щодо цього суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні", - наводить "Європейська правда" цитату Абрахама.

Своїм рішенням Суд ООН зобов'язав Росію утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу, та забезпечити поновлення освіти українською.

Окрім цього, суд наклав на обидві сторони зобов'язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

"Суд зазначає, що вимоги або параметри для застосування тимчасових заходів за Конвенцією щодо запобігання расової дискримінації є дійсними і таким чином суд приймає рішення, щоб такі заходи були зазначені, і щоб вони були повністю або частково зазначені за тими статтями, про які говорила українська сторона", - додав Абрахам.

Також Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Повний текст рішення суду англійською дивіться нижче. 

Нагадаємо, суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидала, а експерти прогнозували — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки.

Залиште свій коментар