Суд ООН у травні визначить розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії"

Зеркаль назвала сьогоднішнє рішення суду "дуже позитивним для України".

Міжнародний суд ООН у Гаазі визначить календарний розклад розгляду по суті справи "Україна проти Росії" у травні.

Про це у Гаазі  журналістам повідомила глава української делегації, заступник міністра закордонних справа України Олена Зеркаль, передає УНІАН.

"Зараз ми виходимо на наступну стадію - це розгляд справи по суті. В травні ми будемо тут збиратися сторонами, щоб Суд визначився, яким буде календарний розклад розгляду справи по суті", - сказала вона.

Зеркаль наголосила, що сьогоднішнє рішення суду є "дуже позитивним" для України і дало змогу побачити "слабки місця".

"Ми, фактично, вже знаємо, де в нас є слабкі місця, і де нам треба більше працювати по збору доказів і доведенню саме намірів (в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму), про які Суд сьогодні сказав, що вони (судді) не знайшли в наших матеріалах та позиції намірів саме цього елементу, то ми при підготовці справи по суті будемо фокусуватися на цьому", - підкреслила посадовець.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

На думку Києва, під це звинувачення підпадає підтримка Москви бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28 тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема, до катастрофи рейсу МН-17. 

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

ВідеоМіжнародний суд ООН частково задовольнив позов України у справі проти Росії

Залиште свій коментар