Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд скасував рішення ЦВК про зняття з виборів кандидата від "Слуги народу" Куницького

Він балотується на окрузі в Харкові.

Олександр Куницький відновлений кандидатом у народні депутати від партії "Слуга народу" по 169-му одномантатному округу у Харкові.

Таке рішення 14 липня прийняв Шостий апеляційний адміністративний суд, передає "Інтерфакс-Україна".

Суд визнав протиправним і скасував рішення Центральної виборчої комісії України про зняття Куницького з виборів.

Нагадаємо, підставою для зняття Куницького з виборів стала скарга від одного з учасників виборчого процесу про порушення кандидатом виборчого законодавства. ЦВК знайшла підтвердження озвученими претензій даних Держприкордонслужби і встановила, що кандидат виїжджав за межі України на 264 днів, що перевищує дозволений законом період у 90 днів. Зауваження Куницького про об'єктивні причини відсутності (службові відрядження та громадська діяльність) Центрвиборчком до уваги не прийняв, оскільки кандидат не надав доказів на їх підтвердження.

У тому ж окрузі балотується шляхом самовисування народний депутат Олександр Грановський, який до останнього часу входив у фракцію Блоку Петра Порошенка. У травні Грановський, якого називали "куратором" Порошенко в судах, вийшов з БПП. За інформацією ЦВК, скарги на Куницького подавав не Грановський, а інший кандидат.

Куницькому раніше ставили в провину наявність громадянства Ізраїлю паралельно з українським підданством. Інформацію про це Центрвиборчком почав перевіряти в кінці червня. Сам кандидат подвійне громадянство заперечував.

ВідеоЦВК зняла з виборів одіозних кандидатів - Клюєва та Шарія

За таке рішення щодо екс-глави Адміністрації президента Януковича та проросійського блогера з його партією всі члени ЦВК голосували одноголосно. Аргументом проти Клюєва стало те, що, за даними СБУ, він виїхав за межі України ще 2014 року. Щодо Шарія - є лист СБУ, який засвідчує, що він виїхав з України у січні 2012 року і не повертався, а в липні того ж року Нідерланди проінформували Генпрокуратуру, що там Шарій у статусі біженця.  

ЦВК зняла з виборів одіозних кандидатів - Клюєва та Шарія

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції