Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд у Гаазі готується оголосити проміжне рішення у суперечці України з РФ

Київ закидає Москві фінансування тероризму та дискримінацію українців і кримських татар.

Міжнародний суд ООН у Гаазі в п’ятницю, 8 листопада, має оголосити рішення щодо РФ і тлумачення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це у фейсбук написала заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Ми знову в Гаазі. Цього разу в очікуванні. Вже завтра Міжнародний Суд ООН оголосить своє рішення щодо попередніх...

Опубліковано Lana Zerkal Четвер, 7 листопада 2019 р.

Представниця українського МЗС повідомила, що вже перебуває в Нідерландах і чекає на "складний день і важливий водночас". Вона пояснила, що рішення має пролити світло на підхід, який застосовуватиме суд до цієї справи. Росія хоче добитися формального підходу, Україна ж наполягає на спеціальному, оскільки йдеться про гібридну агресію, реакція на котру не має бути схематичною.

Фотогалерея "Хочемо правди". Під Міжнародним судом ООН в Гаазі зібралися родичі загиблих у катастрофі MH17 (3 фото)

"Ми протистояли і протистоїмо росіянам на багатьох фронтах, починаючи від військового, закінчуючи інформаційним і кібер фронтами. Але є ще один – юридичний. Окрім агресії Росія вдалась до порушення численних норм міжнародного права. Нашою відповіддю і реакцією є використання різних майданчиків для притягнення Росії до міжнародної відповідальності за такі порушення", - пояснила Зеркаль.

Дипломатка також уточнила, що йдеться про український документ 2017 року, який детально фіксує і описує факти порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань. "Росія вирішила не відповідати на наш меморандум та скористалась своїм правом висловити заперечення щодо наявності у суду юрисдикції, затягуючи суд і нас у свою улюблену юридично-казуїстичну гру", - розповіла вона. Зеркаль уточнила, що засідання розпочнеться о 16:00 годині за київським часом і на ньому має бути зачитана резулятивна частина рішення.

У червні Зеркаль повідомляла, що Україна провела велику роботу зі збирання та опрацювання доказової бази злочинів Росії для передачі цього матеріалу в міжнародний суд, однак юридична боротьба тільки починається.

Відео "Це дійсно затягування часу". Зеркаль прокоментувала виступ представників РФ в Гаазі

Україна проти Росії - в міжнародному суді ООН в Гаазі. Сьогодні - свої аргументи викладатиме українська делегація, російська це вже зробила. Слухання триватимуть тиждень. Україна позивається через порушення Росією одразу двох конвенцій. Жодних нових аргументів з боку Росії не прозвучало, а позиція Москви – маніпулятивна – про це заявила Олена Зеркаль, яка очолює українську делегацію.

"Це дійсно затягування часу". Зеркаль прокоментувала виступ представників РФ в Гаазі

Залиште свій коментар

Вибір редакції