Суд у Гаазі розгляне позови українських компаній проти Росії через анексію Криму

Третейський суд визнав, що позови низки енергетичних компаній перебувають у рамках його юрисдикції.

Постійна палата третейського суду в Гаазі розгляне позови ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Стабіл" та десятка інших компаній до Росії.

Про це суд оголосив у вівторок, 4 липня, пише інформагенція Reuters із посиланням на заяву суду.

Українські компанії вимагають компенсації за втрату контролю над своїми активами в Криму після російської анексії півострова. Зокрема, "Укрнафта" і "Стабіл" ще в червні 2016 року звернулися до міжнародного арбітражу в Гаазі з вимогою компенсації.

Позивачі стверджують, що Росія порушила свої зобов'язання в рамках російсько-української двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій, привласнивши мережу автозаправних станцій цих компаній у Криму.

Росія натомість стверджувала, що це питання перебуває поза юрисдикцією суду, і відмовлялася брати участь у процесі.

Зазначимо, ПАТ "Укрнафта" - найбільша нафтогазовидобувна компанія України. Держава через НАК "Нафтогаз" володіє 50 відсотками плюс однією акцією цієї компанії, ще близько 42 відсотків акцій належать групі "Приват", яку контролює бізнесмен Ігор Коломойський.

Нагадаємо, у Гаазі окупацію Криму Росією визнали міжнародним збройним конфліктом. Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда у своєму звіті щодо попереднього розслідування української справи визнала, що "ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією".

Залиште свій коментар