Суд у Гаазі не ввів тимчасові заходи проти РФ за фінансування тероризму

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні, 19 квітня.

Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова Суду Ронні Абрахам, передає Громадське.

Він підкреслив, що Україна мала довести, що "запитані тимчасові заходи мають зупинити заподіяння невідновлюваної шкоди, а також умисність дії держави-сторони конвенції".

Проте, на думку суду, ця вимога не була виконана.

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

На думку Києва, під це звинувачення підпадає підтримка Москви бойовиків на Донбасі — одразу шість статтей з 28 тут могли бути порушені. Це і фінансування угруповань, і надання притулку бойовикам на своїй території, причетність до загибелі мирних жителів — зокрема, до катастрофи рейсу МН-17. 

Нагадаємо, суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

ВідеоУ Гаазі мають оголосити вердикт із тимчасовими заходами проти Москви

Залиште свій коментар