Суд у Львові вирішив, кому слід бути секретарем міськради Луцька

Боротьба за владу в західноукраїнському місті набирає обертів.

Апеляційний суд Львова замість обраних жителями Луцька депутатів визначав, хто буде секретарем міськради Луцька. Тамтешні депутати вважають таке рішення судівським свавіллям, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Засідання суду – це відгук буремного півріччя у луцькій міськраді. Відколи помер мер міста, його обов'язки перейшли до секретаря міськради, що й мав призначити позачергові вибори. Це була Юлія Вусенко, однак вибори вона не призначала – більше того, навіть сесії міськради не збирала. Тож міські депутати змістили її з посади, а наступним призначили Ігоря Поліщука. Кілька місяців Вусенко не давала про себе знати, аж раптом на початку червня з'явилося рішення луцького суду про її поновлення на посаді.

ВідеоАпеляційний суд Львова вирішував, хто буде секретарем Луцької міськради

Щоби виконати рішення суду, її наступник Ігор Поліщук скликав сесію, бо посада секретаря виборна і за нього мають голосувати депутати. Та більшість знову була проти Вусенко. Цього разу рішення вона оскаржує і апеляційному суді у Львові, де мером її однопартієць. Поліщук хотів скасувати постанову луцького суду про поновлення Вусенко, бо тоді близько 700 рішень міськради втратять чинність й місто паралізує. "Автоматично потягне нечиність всіх прийнятих рішень за вказаний період часу, які стосуються усіх мешканців міста Луцька. Ваша честь, це призведе до колапсу в місті", - наголошували адвокати.

Такий аргумент лучан на рішення львівських суддів не вплинув. Вони поновили Вусенко на посаді. Своє рішення судді традиційно не аргументують. Не хоче заявити свою позицію і Юлія Вусенко. Поліщук, який напередодні добровільно пішов у відставку з посади, рішення суду назвав прогнозованим. "Під час розгляду справи вже був готовий повний текст рішення, про що повідомив адвокат. Оскільки, коли суддя зачитував рішення, у нього був примірник з шести аркушів, що свідчить, що рішення вже давно було готове і сьогоднішній розгляд ніякої ролі не відігравав", - заявив він.

Фотогалерея Дощ, сльози та оплески: у Луцьку провели в останню путь міського голову (9 фото)

Незалежні юристи кажуть, що скільки б разів не ходила колишня секретарка міськради до суду, проголосувати за неї мають усе ж ті самі депутати, які вже двічі голосували проти неї. Вибори мера Луцька заплановані на кінець вересня. Ігор Поліщук уже заявив, що на них балотуватиметься й саме задля цього напередодні залишив посаду секретаря міськради. А депутати одразу й одноголосно обрали нового секретаря – Григорія Пустовіта.

Залиште свій коментар