Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд ухвалив вирок у справі про "рюкзаки Авакова" - ЦПК

Син міністра у рішенні Феміди не згадується.

Червонозаводський суд Харкова прийняв рішення у справі про закупівлю силовиками рюкзаків, де серед підозрюваних фігурував син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Про це повідомив у соцмережах голова ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України, голова громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Він оприлюднив фото у Twitter і підписав його так: "Це обличчя засудженого (зліва) та його адвоката у справі рюкзаків. Суд затвердив угоду із Литвином, який узяв усю вину в справі рюкзаків на себе".

За словами Шабуніна, суд призначив Литвину 2-річний випробувальний термін. Також обвинувачений має відшкодувати 368 тисяч гривень, витрачені на експертизи у справі. "Про відшкодування збитків державі не зазначили", - зауважив автор допису.

Як зазначається на веб-сторінці "Центру протидії корупції", угоду про визнання винуватості з Литвином підписав заступник керівника САП Володимир Кривенко. Відповідно до умов угоди, Литвин повністю визнав свою провину, погодився відшкодувати майже 5 млн грн збитків державі та ладен понести покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком в один рік. "Іспитовий строк означає, що Литвин не відбуватиме реального покарання. Протягом одного року він буде зобов’язаний відмічатися в органах виконання покарань. Після цього строку Литвин вважатиметься таким, що відбув строк покарання", - наголосили в ЦПК.

Арсен Аваков раніше заявляв, що ні він, ні його родина не мають стосунку до постачальників рюкзаків МВС. За його словами, процедура закупівлі рюкзаків була прозорою. Олександр Аваков називав справу проти себе заангажованою.

Відео"Рюкзаки Авакова": САП закрило справу проти Олександра Авакова і Сергія Чеботаря

До Олександра Авакова та Сергія Чоботаря у слідства більше не має питань. САП викреслила ці прізвища з кримінального провадження про так звані "рюкзаки Авакова". Усю провину взяв на себе третій підозрюваний. Про це журналістів повідомили адвокати Андрій Федур та Ігор Юдін. За словами захисників спеціальний антикорупційний прокурор не знайшов у діях їхніх підзахисних складу злочину. Пізніше в НАБУ висловили своє незадоволення рішенням САП. 

"Рюкзаки Авакова": САП закрило справу проти Олександра Авакова і Сергія Чеботаря

Нагадаємо, 2015 року МВС закупило п’ять тисяч наплічників для Нацгвардії. За версією слідства, ціна товару була завищеною, а якість не відповідала стандартам.

На початку листопада 2017 року сина очільника МВС Олександра Авакова затримали представники НАБУ. Його підозрювали в поставках рюкзаків для поліції за завищеними цінами. Згодом суд відпустив його під особисте зобов'язання батька-міністра Арсена Авакова з вимогою здати всі паспорти до Державної міграційної служби. На чоловіка надягнули електроний браслет. А пізніше зняли арешт з майна у Києві та Харкові, що був накладений після низки обшуків. Втім, Солом'янський суд Києва згодом поновив арешт на майно сина міністра внутрішніх справ України.

Також через підозру у розтраті понад 14 млн грн під час тендеру щодо постачання рюкзаків для МВС було затримано колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. За версією слідства, він був причетним до закупівлі коштом МВС України рюкзаків за ціною, яка була суттєво вища за середньоринкову. При цьому товар не був поставлений вчасно і не відповідав встановленим вимогам. У результаті держава зазнала збитків у розмірі понад 14 млн грн.

У липні 2018 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу проти Олександра Авакова та Сергія Чеботаря. Третій підозрюваний, представник фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків Володимир Литвин, за словами прокурора нібито "визнав провину у шахрайстві та підробці документів". 

справа рюкзаків Авакова_1
НАБУ
справа рюкзаків Авакова_2
НАБУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції