Суд ЄС зобов'язав Україну сплатити компенсацію Януковичу

Держава має компенсувати юридичні витрати сім'ї екс-глави держави.

Україна, а також представники президента-втікача Віктора Януковича та його синів, не досягли згоди щодо суми компенсації з боку офіційного Києва, через що наразі в Люксембурзі триває розгляд справи з цього приводу.

Про це в письмовому коментарі повідомив речник суду ЄС Балаш Легоцький, передає "Європейська правда".

"Можу підтвердити, що 15 березня були подані три позови від екс-президента Януковича та двох його синів, або спадкоємців (Віктор Янукович-молодший загинув на Байкалі - ред.), які просять Суд визначити суму, котру має сплатити Україна", - заявив він.

Легоцький підтвердив, що раніше Суд ЄС виніс рішення, що Україна має компенсувати юридичні витрати Януковичів, пов'язані зі спробою Києва увійти в санкційний процес "Янукович проти Ради ЄС" в ролі третьої сторони. Згодом Україна відкликала свою заявку про входження до процесу, але за цей період Янукович та його сини понесли певні юридичні витрати, які Київ, за проміжним рішенням суду, має компенсувати. 

"Однак в рішенні суду лише принципово зазначалося, хто кому має заплатити, але не були визначені точні суми. Передбачалося, що сторона, яка входила в процес (Україна, - ред.), та заявники погодять суму, яку перша мала заплатити другим. В разі, якщо узгодити суму не вдається, це питання може бути винесене на розгляд Суду ЄС... Очевидно, сторони не дійшли згоди (щодо суми компенсації з боку України)", - розповів представник Суду ЄС.

Однак Легоцький відмовився підтверджувати дані екс-глави Мінюсту Олени Лукаш про можливу компенсацію у 6 млн 378,4 тис. грн заявникам з родини Януковичів.

До винесення судом рішення по сумі компенсації з боку України, детальніша інформація з цього питання не буде публікуватися, наголосив він.

Раніше у Мін'юсті заявляли, що не мають платити компенсацію екс-президенту, та заявлявли, що "не існує рішень немайнового характеру проти України на користь вказаних осіб (членів родини Януковича)".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: