Суд Європейського Союзу ухвалив рішення на користь Януковича і Ко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення стосується подовження санкцій, вжитих протягом 2016-2018 років.

Європейський суд скасував санкції проти сімох українських ексчиновників - колишнього президента Віктора Януковича, його сина Олександра, Віктора та Артема Пшонок, Сергія Арбузова, Олександра Клименка та Андрія Клюєва, йдеться у ТСН.16:45.

Суд зазначає, що постанова стосується лише тієї частини санкцій, які Європейська Рада подовжувала протягом 2016-2018 років. Уперше до санкційного списку Рада Європи внесла ексчиновників у 2014 році на підставі кримінального провадження проти них в Україні за розкрадання державних коштів. Янукович та його прибічники подали до суду ЄС й тепер той постановив, усі їхні рахунки розморозити.

Як зазначається у пресрелізі, суд врахував прецедент справи колишнього українського прем'єра Миколи Азарова проти Ради Євросоюзу, який той виграв, і це рішення дало поштовх для подальших переглядів справ щодо українських ексчиновників. Наголошується, що, застосовуючи санкції на вимогу третьої країни, Рада ЄС має впевнитись, що були дотримані права на захист та на справедливий правочин щодо підсанкційних осіб.

"Суд вважає, що обґрунтування актів Ради про продовження дії обмежувальних заходів не містять жодного посилання на той факт, що Рада перевірила дотримання таких прав", - йдеться у заяві суду.

Також суд стверджує, що Рада ЄС не провела перевірки фактів, якими Україна обґрунтувала необхідність введення обмежувальних заходів.

Як раніше повідомила речниця Генпрокурора України Лариса Сарган, в цьому суді Україна не була стороною і рішення не означає припинення справ проти ексчиновників в Україні. Також наголосила, що чинні санкції ЄС щодо 12 колишніх українських високопосадовців та їхнього найближчого оточення були продовжені у березні 2019 року і залишатимуться чинними.

Залиште свій коментар

Вибір редакції