Суд за маєток Клюєвих гальмується адвокатами і нестачею доказів

Дата публікації
Суд за маєток Клюєвих гальмується адвокатами і нестачею доказів

Слідчі не переконані, що зуміють довести процес до перемоги.

Держава намагається повернути придбані братами Клюєвими землеволодіння в Конча-Заспі під Києвом, однак процес просувається повільно. За три роки, що минули від Революції Гідності, з понад 5 гектарів лісу вдалося відсудити лише 40 соток, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За височенним парканом приховані будинки обох братів, а також охорони та обслуговуючого персоналу. На території є тенісний корт, штучний ставок та реабілітаційний центр. По сусідству з маєтком мешкають радикали Олег Ляшко та Юрій Сухін, а також зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук. За найскромнішими підрахунками, вартість землі складає майже два мільйони доларів – без урахування вартості будов на ній. А на початку 2000-х ділянки роздавали безкоштовно, згодом же їх скуповували "потрібні" люди за безцінь. Колишній київський градоначальник Леонід Косаківський не приховує, що отриманий на трьох із сином і дружиною наділ у 0,5 га йому просто довелося віддати Клюєвим. "Ми були вимушені продати", - каже колишній посадовець.

Прокуратура намагається відібрати лісові землі братів Клюєвих в Конча-Заспі

Прокуратура намагається відібрати лісові землі братів Клюєвих в Конча-Заспі

Прокуратура ж наразі оскаржує не примус до продажу, а процедуру первісного відчуження землі. Слідчі кажуть, що у 2002 р. виконавчий комітет селищної ради перевищив свої повноваження, тому його рішення про виділення ділянок не можуть бути законними. Правильним було б виділяти землю рішенням безпосередньо сесії селищної ради, тому процедура була порушена. Але в Обухівському районному суді справа рухається повільно: то відповідачі не з'являються на засідання, то бракує доказів у справі 15-річної давнини. Слідчі обережно говорять про перспективи процесу, бо термін давності минув, а після всіх пожеж і пограбувань у державних сховищах потрібних документів, які б свідчили на користь скасування колишніх ухвал, знайдено не так багато, як хотілося б прокурорам.

У січні повідомлялося, що Печерський райсуд Києва відмовився дозволити Генпрокуратурі України почати заочне розслідування проти екс-секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрія Клюєва. Згідно з документом, ГПУ підозрює Клюєва у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів із застосуванням фізичного насильства, а також в організації перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Наступна публікація