Суд забрав у компанії Онищенка право на користування двома газовими родовищами

Припинено незаконне користування Стрілковим та Архангельським газовими родовищами. 

Господарський суд Київської області у середу, 14 квітня у повному обсязі задовольнив позовні вимоги Генеральної прокуратури щодо використання Стрілкового та Архангельського газових родовищ компаніями, пов'язаними з депутатом-втікачем Олександром Онищенком.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

За даними слідства, у березні 2014 року між ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" та ПрАТ "Пласт" був укладений договір про спільну діяльність щодо об'єднання своїх зусиль для видобутку газу.

"Відповідно до умов договору, ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз" внесено у спільну діяльність право користування газовими родовищами. ПрАТ "Пласт" зобов'язувався внести 71 млн грн, з яких вніс лише 1 млн грн, при цьому, останнє незаконно отримувало від спільної діяльності прибуток у пропорційно більшому розмірі, ніж ПАТ "ДАТ "Чорноморнафтогаз". Як наслідок державою недоотримано біля 20 млн грн від продажу газу, видобутого під час здійснення спільної діяльності", - йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

ВідеоНардеп-втікач Онищенко оприлюднив нові плівки з колишнім депутатом Мартиненком

На думку прокурорів, такі дії ПрАТ "Пласт" свідчать про те, що договір укладався  не для досягнення спільної мети, а задля отримання права користування надрами Стрілкового та Архангельського газових родовищ, безконтрольного розпорядження видобутим природним газом та незаконного управління основними фондами ПАТ "НАК "Нафтогаз України" (свердловинами, мережею підземних газопроводів), переданих відповідачу як внесок у спільну діяльність.

"У зв'язку з цим, заступник Генерального прокурора звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору, який порушує публічний порядок та укладений без погодження із ПАТ "НАК "Нафтогаз України"", - повідомили у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, Олександра Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

5 липня 2016 Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув територію держави.

27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук. За останньою інформацією він перебуває у Лондоні. Через кілька днів він написав у своєму Facebook, що для британської юрисдикції у ГПУ замало підстав для його видачі Україні. Тим часом у нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень і обіцяють скоро оголосити в міжнародний розшук.

ВідеоНАБУ допитає Онищенка щодо скандальних аудіозаписів про факти корупції державних високопосадовців

Залиште свій коментар