Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд зарахував п’ять років відсутності Портнова в Україні за відрядження

Це рішення відкриває можливості юристу для державної служби та обрання нардепом.

Колишній соратник Віктора Януковича юрист Андрій Портнов останні п’ять років перебував в Україні, попри фактичну відсутність. Так вирішив Печерський суд Києва, повідомляє Судовий репортер.

Рішенням столичної Феміди визнано факт безперервного проживання Портнова на території України на законних підставах від квітня 2014 року до травня 2019 року, коли де-факто колишній високопосадовець Адміністрації президента мешкав за кордоном, а в Україні був фігурантом кримінальних проваджень. За словами юриста, він виїхав за межі України 22 лютого 2014 року у відрядження, але не зміг повернутися через безпідставні та політично мотивовані переслідування.

Фотогалерея Погрожував зґвалтувати "в рот": ЗМІ оприлюднили листування Портнова з прокурорами, які вели проти нього справи (14 фото)

Портнов пояснив, що у квітні 2014 року був оформлений директором департаменту з надання правової допомоги за кордоном адвокатського об’єднання "Корпоративні технології". Одночасно наказом голови об’єднання йому оформлено службове відрядження за межі України строком на 60 днів. Це відрядження неодноразово продовжувалося аж до дня повернення в Україну. За весь період в Україні Портнову нараховувалась зарплата і сплачувалися податки.

У суді юрист вимагав встановити факт безперервного проживання в Україні, оскільки від цього залежить реалізація його права на працю та участь в управлінні державними справами, зокрема, можливість бути обраним народним депутатом. Із урахуванням висновків Верховного суду щодо залучення термінів службового відрядження до строку безперервного проживання на території України суд задовольнив заяву Портнова. Рішення схвалила 15 січня суддя Печерського суду Світлана Волкова.

Наприкінці минулого року повідомлялося, що в Канаді допускають скасування санкцій супроти заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова. Підставою для можливого перегляду санкцій щодо Портнова став лист тодішнього заступника генпрокурора Сергія Кізя, відправлений наприкінці липня 2019 року на запит адвокатів. У цьому документі стверджувалося, що "щодо Портнова не проводиться досудових розслідувань і що Портнов не має процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного".

Відео Ексдепутатка Чорновол запитала у Труби, чому ДБР не відкриває проваджень проти Портнова

Справа про вбивство 5-річного Кирила Тлявова на фінальному етапі. Однак досі не знайшли зброю, якою застрелили дитину. Про це на брифінгу заявив директор ДБР Роман Труба. Також розповів про низку гучних справ, які веде його відомство. Зокрема, кейс Сергія Пашинського. Зазначив, що коли розслідування вела Генпрокуратура, то чоловік, якому екснардеп прострелив ногу, навіть не значився потерпілим.    

Ексдепутатка Чорновол запитала у Труби, чому ДБР не відкриває проваджень проти Портнова

Залиште свій коментар

Вибір редакції