Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Судді КС готуються скасувати люстрацію чиновників Януковича - нардепи

Для прийняття відповідного рішення суддів КС збирають у п'ятницю, 10 червня.

Конституційний суд планує скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомив нардеп Єгор Соболєв. За його словами, це є платою Опозиційному блоку за їхнє голосування минулого тижня за запропоновані Петром Порошенком поправки до Конституції у частині правосуддя.

"Скасування люстрації дозволить тисячам людей Януковича на чолі з Льовочкіним, Бойком, Вілкулом повернутися на керівні посади в уряд, прокуратуру, фіскальну службу та поліцію", - написав Соболєв.

Його інформацію підтвердив також і його колега Леонід Ємець, повідомляє Українська правда. "Є інсайдерська інформація, що там було запропоновано прийняти низку рішень про скасування люстрації. Все до того йшло", - сказав Ємець.

Для прийняття відповідного рішення -  скасування основних положень закону про очищення влади - суддів КС збирають у п'ятницю, 10 червня.

Водночас Соболєв наголошує, що судді не мають права приймати таке рішення, по-перше, через конфлікт інтересів. А також і через те, що КС розглядав цю справу рік замість передбачених законом 3 місяців.

"Як люди Януковича, які є фігурантами кримінальної справи про надання Януковичу диктаторських повноважень, вони не мають права на прохання інших людей Януковича, вирішувати чи конституційна люстрація людей Януковича. По-друге, будь-яка правова держава має право не допускати на державну службу людей, які займали високі посади в режимі, що закінчив розстрілом людей. Будь-яка правова держава має права не допускати на на державну службу людей людей, які не спроможні пояснити майно своєї родини. І будь-яка правова держава має право не допускати на державну службу людей, які є працювали або вчилися в КДБ - організації, яка сьогодні є центром агресії проти України", - пояснив нардеп.

Залиште свій коментар

Вибір редакції