Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суддя Гольник, яка пішла проти системи, зібралась до Антикорупційного суду

Лариса Гольник з родиною розуміє, на що підписується.

Із появою в Україні Антикорупційного суду тиск на суддів збільшиться, бо судитимуть найбагатших і найхитріших. Тому їхня безпека - чи не найголовніше питання для ефективної роботи цього суду, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Лариса Гольник - суддя Октябрського районного суду міста Полтави. Можливий кандидат на посаду судді першого складу Антикорупційного суду.

Вона заміжня, має сина. Перша освіта - історична. Друга - юридична. Працювала в Полтавському обласному управлінні юстиції. Із 2002 року працює помічником голови Апеляційного суду Полтави. Із 2010 року - суддя. Правда, вже три роки не одягала мантію та не виносила рішень. Із 2015 року вона чекає поки президент підпише наказ на переобрання її безстроково.

Могутній чиновник, проти якого пішла суддя Гольник - мер Полтави Олександр Мамай. У 2014-му його піймали на підозрілій земельній оборудці. Він надав своїй падчерці, а за сумісництвом депутату Полтавської міськради, земельну ділянку у 500 квадратів в центрі міста на особливих правах. Це означало в рази нижчу орендну плату в міський бюджет, ніж зазвичай платять підприємці. А коли дійшло до судової справи натикнувся на непоступливу Гольник.

"Після того з’явився там посередник, який намагався там зі мною про щось домовлятися. І я ж повідомила правоохоронні органи, здійснювалася фіксація злочину. Олександр Мамай зрозумів, що щось відбувається не те. Він вийшов на прес-конференцію і звинуватив мене у вимаганні хабаря. Ну, після цього, звичайно, я була змушена задовольнити відвід собі", - розповіла вона

Справу щодо Мамая таки закрили в іншому суді Полтави. Але після цього Гольник стала ворогом не тільки для мера, а й для голови Жовтневого райсуду, де працює. Їй постійно закидають дисциплінарні порушення. Останнього разу за пост у соцмережі.  І формально це може стати перепоною для конкурсу в Антикорупційний суд. Утім, протистояння з впливовими чиновниками не обмежуються офіційними стягненнями.

Влітку 2017 року легковик судді починає дорогою палати. Автівка вщент згорає. Причини - не встановлені. У листопаді того ж року на неї нападають невідомі. Дякувати чоловіку, який спонтанно вирішив того вечора зустріти дружину, суддя залишається живою. Нападники не знайдені. Справа порушена за статтею «хуліганство».

Незважаючи на охорону, з того часу беззмінно її зустрічає чоловік. Ігор - археолог, викладав в місцевому університеті, але залишився безробітним. Зараз допомагає дружині із судами. Вони разом з студентських років, обидва історики, обидва полюбляють мандрувати. Походи - це їхній відпочинок. Мріють поїхати у відпустку закордон. Зараз весь їхній спільний час - це боротьба із системою.

Але є все ж таки людина, яка не поділяє погляди судді Гольник - її батько. "Там є нерозуміння, чому я опинилась в такій ситуації. Така суто звичайна позиція - тобі більше за всіх треба? Сиділа б не рипалася і не було б проблем", - розповіла суддя", - розповіла вона.

Гольник не бідує, мешкає у будинку, в історичному центрі міста. Височенні стелі - мрія кожного. Правда, трохи в тріщинах. Прикраса меблів - книжки та різні археологічні знахідки:

Швидше за все, головним викликом для кандидатів до Антикорупційного суду буде те, що на цю роботу доведеться йти не одному, а всією родиною. Досвід  інших країн, що пройшли шлях боротьби з мафією та продажною владою, свідчить, що родичі і близькі будуть найпершою мішенню.

Ірина Курило

ВідеоВідома полтавська суддя, яка пішла проти система, зібралась до Антикорупційного суду

У 2014-му мера Полтави піймали на підозрілій земельній оборудці. Коли дійшло до судової справи, він намагався вмовити суддю Гольник, щоб та закрила справу. Жінка повідомила правоохоронців, а мер, дізнавшись про це, звинуватив її у хабарництві. Після цього у Гольник спалахнуло авто під час руху, а потім скоїв напад невідомий. Але вона все одно планує стати кандидатом на посаду судді першого складу Антикорупційного суду.

Відома полтавська суддя, яка пішла проти система, зібралась до Антикорупційного суду

Залиште свій коментар

Вибір редакції