Суддя оскаржив відбір до Верховного суду та звинуватив комісію в заниженні прохідних балів

Дата публікації
Перегляди
2793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суддя оскаржив відбір до Верховного суду та звинуватив комісію в заниженні прохідних балів

Справу має розглянути той-таки суд, до якого кваліфікувалися кандидати.

Суддя Роман Брегей просить скасувати результати конкурсного відбору суддів Верховного суду України. На його думку, комісія занизила вимоги до учасників відбору, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Учасник вважає відбір не конкурсом, а суцільними порушеннями, а комісію звинувачує в нехтуванні закодавством. "Вища кваліфікаційна комісія допустила понад 200 кандидатів, серед яких визнала 69 переможцями. Це ті особи, які не здали кваліфікаційний іспит", - твердить Брегей. На його думку, організаторами були занижено мінімальний поріг для кандидатів, бо в законі йдеться про 75% загальної кількості балів на кожному етапі іспиту, а їх було кілька: тести, практичні завдання, психологічний відбір тощо. Однак уже під час конкурсу комісія раптом змінила правила. "Встановила третій мінімально допустимий бал – вийшло, що далі пройшли люди, які не пройшли другий етап", - пояснює суддя.

Учасник конкурсного відбору до Верховного суду України заявив про порушення

Учасник конкурсного відбору до Верховного суду України заявив про порушення

Комісія встановила різні бали для різних судів: для касаційного адміністративного – 127, господарського – 130, кримінального – 119, цивільного – 125. Брегей твердить, що норма в 75% мала би становити 157 із лишком балів. "У будь-якої особи винкає логічне питання: невже вимоги до суддів Верховного суду нижчі, ніж до судді звичайного суду?", - питає член Громадської ради доброчесності Віталій Титич.

У самій Вищій кваліфікаційній комісії звинувачення заперечують, а зміну правил пояснюють потребою дати змогу пройти далі людям із ґрунтовними знаннями, але без практичних навичок – науковцям, адвокатам тощо. Норму ж про 75% вважають хибно витлумаченою. "Стаття, на яку посилається пан Брегей, стосується добору кандидатів до місцевих судів, і не стосується Верховного суду", - твердить секретар палати з питань добору і публічної служби суддів ВККС Михайло Макарчук.

Вищий адмністративний суд уже відхилив скаргу Брегея, але адвокати з таким рішенням не погодились і звернулися до самого Верховного суду. Юристи вважають, що кваліфікаційна комісія перевищила свої повноваження – встановила власні бали для різних інстанцій. Адвокати та сам Брегей сподіваються, що Верховний суд врахує їх аргументи. От тільки за іронією долі, до колегії, яка розглядатиме справу, потрапили двоє суддів, які саме пройшли за заниженими нормами. "Питання: чи візьмуть ці судді самовідвід, чи вони будуть впевнені, що вони незалежні", - цікавиться захисник інтересів Брегея Андрій Гук.

Як повідомлялося наприкінці липня, Вища кваліфікаційна комісія суддів визначила переможців конкурсу до нового Верховного Суду. Також комісія припинила участь у конкурсі деяких кандидатів, зокрема чинного голови Верховного Суду Ярослава Романюка, оскільки той звернувся до комісії з відповідною заявою у зв'язку з наміром подати у відставку.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація