Суддя у справі Корбана фабрикує постанови, ховаючись за спинами СБУшників - адвокат

Чаус відмовлявся спілкуватися з журналістами.

Суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус
Вища рада юстиції
Справу Геннадія Корбана отримав одіозний суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус, який демонструє справжні дива у суддівській справі, передає кореспондент ТСН.

Оскільки Корбан продовжував лікування вдома, йому призначили медичну експертизу у Дніпропетровському обласному діагностичному центрі на ранок 24 грудня. Але у призначений час до центру прибули співробітники ГПУ, які повідомили, що постанову про проведення медекспертизи скасовано і нібито нова, інша експертиза призначена в Києві, куди він повинен з'явитися до 18-ї години того ж дня - що було фізично неможливо.

Як виявилося, у четвер, 24 грудня, суддя Чаус, який у цей день за розкладом мав інші засідання, встиг розглянути чотири клопотання - одне про примусове медобстеження Корбана і ще три - про обшуки. Про це свідчать дані протоколу судового засідання, яке начебто відбулося. Дивує, що Чаус впорався із цим так швидко, оскільки, за твердженнями адвокатів, зазвичай оголошення однієї лише постанови займає більше півгодини.

Адвокати, які сьогодні приїхали до Києва, щоб ознайомитися з матеріалами справи, просто не змогли її отримати. Прес-секретар суду Ольга Вовкун повідомила, що справа поки ще готується. Тоді виникає запитання: як суддя міг винести постанови у справі, яка ще не готова.

ВідеоАдвокат Корбана намагався дізнатися, хто фабрикує справу у Дніпровському райсуді

Тим часом Чаус прибув до суду під охороною двох співробітників СБУ та зачинився у нарадчій кімнаті. Адвокат Олексій Шевчук викликав до суду поліцію, яка засвідчила, що невідомі в однаковому одязі, які називали себе "простими громадянами" дійсно є СБУшниками. 

Адвокати змогли отримати справу лише близько о пів на першу годину 25 грудня.

ВідеоОдіозний суддя у справі Корбана ходить з охороною СБУ

Примітно також, що оскільки справу Корбана вела спочатку ГПУ, а тепер прокуратура Києва, то за територіальною підслідністю її мав би розглядати Печерський суд. Проте постанови чомусь виносив суддя Дніпровського райсуду. У судді це пояснюють внутрішнім розпорядженням київської прокуратури від 30 листопада, виданим прокурором про те, що людину можна судити за місцем проведення слідства. Але суд є вищою інстанцією, на яку не можуть впливати прокурорські розпорядження. Відтак це можна назвати перевищенням повноважень прокурорами та злочинними діями судді.

ТСН.ua зібрав досьє на суддю Чауса, який поки успішно уникає люстрації. Так, 7 квітня 2015 року відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії, яку було створено для розгляду скарг на суддів, що виносили вироки про затримання активістів або ж вилучали права в Автомайданівців. Серед суддів, на звільненні яких за результатами перевірки наполягала ТСК, був і Микола Чаус.

ВідеоТрьох суддів рекомендувала сьогодні звільнити комісія, що вивчає їхні справи

3 лютого 2014 року Чаус позбавив на шість місяців права на керування транспортним засобом активіста Автомайдану Костянтина Вельтищева. За даними ДАІ, він не зупинився на вимогу інспектора ДАІ під час автопробігу Автомайдану до резиденції Віктора Януковича "Межигір'я" 29 грудня 2013 року. У суді Вельтищев заявив, що він взагалі в той день нікуди не їздив, а його машина Chevrolet Niva весь день перебувала в гаражному боксі в кооперативі "Березняки-3", і це могли підтвердити в кооперативі, де нібито ведеться реєстрація та відеофіксація транспортних засобів, що в'їжджають і виїжджають. На свій захист Чаус сказав, що ніяких переконливих доказів своєї невинності Вельтищев суду не надав, а в наявності відповідних відеозаписів з кооперативу у судді є сумніви.

Розгляд висновків ТСК 6 жовтня продовжила дисциплінарна секція Вищої ради юстиції (ВРЮ), яка рекомендувала звільнити через порушення присяги п'ятьох суддів, серед яких був і Чаус. 

17 грудня Вища рада юстиції відклала розгляд дисциплінарної справи відносно Чауса, тому що він не прибув через хворобу. Але, судячи з відео, суддя Чаус настільки здоровий, що досі ходить на роботу у Дніпровський райсуд.

До речі, це вже не перша спроба звільнити Чауса. До Вищої ради юстиції 2 вересня 2010 року надійшла пропозиція члена Вищої ради юстиції від 30 серпня 2010 року про внесення подання про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського районного суду м. Києва за порушення присяги у зв'язку з недотриманням норм законодавства при розгляді чималого списку справ.  Проте ВРЮ пропозицію відхилила.

Ще раніше Чауса підловили на корупційному рішенні у справі підприємця Наталі Попсуй, яка намагалася позбутися клейма обвинуваченої у нападі на працівників міліції. Чаус відмовив жінці у її законних вимогах скасувати постанову про порушення відносно неї кримінальної справи. пояснивши це тим, що "суд визнає недостатнім обґрунтування порушення прав та законних інтересів Попсуй Н. В.". Але ж КПК не передбачає можливості відмови у відкритті провадження за скаргою на постанову про порушення кримінальної справи, поданою до суду особою, щодо якої було порушено кримінальну справу.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: