Суди не дозволяють здійснити повне перезавантаження влади - Порошенко

Судова гілка влади стоїть, мов скеля.

Єдине, що не дозволяє нам говорити про повне перезавантаження влади, — це судова гілка влади.

Про це президент України Петро Порошенко заявив під час засідання Національної ради реформ.

"Ми не маємо права зволікати з переформатуванням її. Поки що вона стоїть, як скеля, об яку розбиватимуться найпотужніші реформаторські хвилі. Це стосується і правоохоронних органів, і інвестиційного клімату — всього, за що ми тільки ні візьмемося", - наголосив президент.

Глава держави нагадав, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон "Про право на справедливий суд". Прийнятий був і законопроект "Про внесення змін до Закону "Про судоустрій". Завершився термін подання пропозицій до другого читання.

За словами Порошенка, негайно треба завершити обговорення і узгодження цих законопроектів. 

Порошенко переконаний, що слід суворо обмежити вплив інших гілок влади на суди.

"Ми маємо забезпечити суспільству право на незалежний суд. Я не готовий в той же час погодитися на перетворення президента на стороннього спостерігача за судами. Тим більше, що всі претензії за стан справ в судах люди за інерцією адресують не парламенту, не виконавчій гілці влади, а президенту. Ми маємо на сьогоднішній день чітко розуміти, що у нас має бути відповідь суспільству. Якщо ми підемо на те, аби дозволити неочищеному суддівському корпусу варитися у власному соку, змін у судовій системі не дочекаємося не лише ми, а й наші діти! Тут нам треба знайти той шлях, який дозволить нам реформувати судову гілку влади", - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що раніше Порошенко заявив, що у пакеті реформ є і гіркі пігулки 

Залиште свій коментар

Наступна публікація