Сума позовів України та Росії одна до одної сягнула $ 100 млрд - Bloomberg

Сума позовів України та Росії одна до одної сягнула $ 100 млрд - Bloomberg

Війна між Путіним та Порошенко продовжує розпалюватися в юридичній площині. / Фото: Getty Images

Київ вимагає від Москви близько 63 мільярдів доларів.

Україна та Росія подали одна до одної позови в європейські арбітражні суди на загальну суму майже 100 мільярдів доларів.

Про це пише Bloomberg у своїй редакційній статті під назвою "Путін проти Порошенка: позови в Європейському суді сягнули $ 100 мільярдів"

Як йдеться в статті, війна між Україною і проросійськими бойовиками може бути заморожена, але боротьба між Володимиром Путіним і Петром Порошенком у юридичній площині продовжує розпалюватися.

Київ вимагає від Москви близько 63 мільярдів доларів. Більша частина цієї суми припадає на вимоги компенсацій за анексію Криму.

Позови України та Росії одна до одної

Також Україна розраховує на виплату близько 2 мільярдів доларів від російського газового монополіста "Газпрому" за транзит блакитного палива за контрактом від 2009 року.

"Газпром" зі свого боку має намір домогтися від української сторони близько 32 мільярдів доларів за газ, поставлений за умовами "бери або плати".

Крім того, минулого тижня Росія також подала до високого суду Лондона позов про повернення 3 мільярдів доларів, отриманих режимом Віктора Януковича в грудні 2013 року. З відсотками, накопиченими за два роки, сума має збільшитися ще на $ 300 млн.

Нагадаємо, раніше ПАТ "Укрнафта" підтвердила інформацію щодо ініціювання арбітражного розгляду проти Російської Федерації в Постійному третейському суді в Гаазі. В компанії уточнили що справа стосується незаконного захоплення АЗС на території окупованого Криму.

Європейський суд розглядає три великі позови України – Петренко

Європейський суд розглядає три великі позови України – Петренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація