"Суперечать духу і букві Мінських угод". В Євросоюзі нагадали про незаконність "виборів" на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В ЄС сподіваються, що РФ вплине на сепаратистів у питанні "виборів".

В Європейському Союзі нагадали, що незаконні вибори на окупованій території Донбасу, що мають відбутися 11 листопада, суперечать Мінським угодам, що покликані мирно урегулювати ситуацію на сході України.

Про це у середу, 31 жовтня, заявила речник Європейської служби зовнішніх зв`язків Майя Косьянчич, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу в Брюсселі, пише УНІАН.

Косьянчич нагадала, що у вересні в Євросоюзі виступили із заявою, яка, за її словами, була "доволі чіткою".

"Реалізація Мінських угод усіма сторонами має вирішальне значення для досягнення довготривалого мирного урегулювання конфлікту на сході України. І у цьому контексті так звані вибори, які будуть проведені 11 листопада у так званих "Луганській народній республіці" і "Донецькій народній республіці", суперечать духу і букві Мінських угод, у яких містяться конкретні положення, що стосуються організації місцевих виборів у цьому регіоні", - наголосила Косьянчич.

За її словами, усі кроки, що перешкоджатимуть просуванню та втіленню Мінських угод, необхідно уникати. "Ми очікуємо, що Росія повною мірою скористається своїм впливом на сепаратистів у цьому питанні", - додала Косьянчич.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН, яка зібралась у вівторок, 30 жовтня, на відкриті слухання щодо ситуації в окупованих областях на Сході України, відхилила на голосуванні пропозицію РФ заслухати представницю "ЦВК ЛНР".

Окрім того, вісім країн-членів Європейського Союзу перед початком засідання Ради безпеки закликали владу Російської Федерації зупинити підготовку до незаконних виборів на території окупованого Донбасу. Відповідну заяву зачитала постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс. До цієї заяви долучилися Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія і Німеччина.

ВідеоВ Радбезі ООН засудили плани окупантів провести вибори на Донбасі

У Нью-Йорку напередодні скликали відкрите засідання по Україні. Росіяни у залі намагалися влаштувати виступ представниці так званої "ЛНР", але у Радбезі пропозицію з Москви - не підтримали. За підсумками - вісім держав виступили зі спільною заявою. У ній, зокрема, закликали міжнародну спільноту протистояти незаконним виборам.

В Радбезі ООН засудили плани окупантів провести вибори на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції