Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Суперечить нашій зовнішній політиці": прем’єр Чехії розкритикував пропозицію Земана "продати" Крим

Президент Чехії не мав мандату від уряду на проголошення подібних заяв.

Пропозиція президента Чехії Мілоша Земана "продати" анексований Росією Крим суперечить зовнішній політиці його країни і була проголошена без узгодження з урядом.

Про це у Twitter написав прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

ВідеоПавло Клімкін порівняв заяву президента Чехії з акторською грою

"Виступ Земана в Раді Європи різко суперечив нашій зовнішній політиці, і президент не мав на нього ніякого мандату чеського уряду", – зазначив він.

Богулав Соботка додав, що Чехія виступає за дотримання міжнародного права. Також він заявив, що санкції Євросоюзу проти Росії не можна скасовувати до виконання Мінських угод. 

Посольство Чехії в Україні зі свого боку наголосило, що слова Земана щодо "продажу" Криму були його особистим поглядом.

Нагадаємо, на сесії ПАРЄ в Страсбурзі президент Чехії Мілош Земан запропонував Україні узаконити анексію Криму за рахунок фінансової компенсації від Росії. "Крим – це анексія, без сумніву. Це завершена справа (fait accompli). На мою думку, буде якась компенсація для України – чи в фінансовій формі, чи нафтою і газом", - наголосив він.

На думку Земана, якщо Україна не погодиться на компенсацію, розпочнеться "європейська війна". За його словами, також війна неминуча у разі збереження зусиль України для повернення Криму. 

ТСН.ua зібрав реакцію й інших українських політиків та діячів на скандальну заяву президента Чехії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції