Супрун і Тодуров зустрілися у Раді вперше після гучного скандалу

Дата публікації
Перегляди
2926
Супрун і Тодуров зустрілися у Раді вперше після гучного скандалу

Протистояння в медицині не було вирішене на засіданні профільного комітету.

Скандал у медичній галузі продовжує набирати обертів. Команді керівників Міністерства охорони здоров'я довелося тримати відповідь перед міністрами уряду та народними депутатами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До скарг директора Інституту серця Бориса Тодурова додалися інші свідчення. Головний лікар Херсонського обласного кардіологічного диспансеру Олег Мазуряк розповів, що за рік міністерство не забезпечило поставок жодного кардіостимулятора – їх придбали за гроші обласного бюджету і ці запаси вже вичерпуються. "Ми ставимо на тиждень 7-9 кардіостимуляторів. А коли їх нема, то їх нема – от і все. І робіть висновки, що це мінімум 5-6 з цих 7-9 чоловік ідуть до Господа Бога", - каже він.

Міністр охорони здоров'я вперше прокоментувала нещодавній медичний скандал

Міністр охорони здоров'я вперше прокоментувала нещодавній медичний скандал

На захист Уляни Супрун та її команди виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він заявив, що всі попередні роки в міністерстві панувала корупція, а теперішнє керівництво робить кроки, аби її подолати. З медиками ж закликав шукати порозуміння в дискусіях. На підтримку Супрун виступили ще кілька урядовців. "Безумовно, цей нормальний процес комусь дуже не подобається. Але позиція уряду чітка і правльна – ідеологія, яка була ще схвалена попереднім урядом, про передачу міжнародних закупівель за препарати міджнародним організаціям, абсолютно правильна", - наголосив віце-прем'єр Павло Розенко.

Уперше після початку скандалу Супрун вирішила поспілкуватися з журналістами, зокрема пояснила посилену охорону міністерства потребою убезпечитися від ділків, які ходили по кабінетах і заважали працювати. Глава МОЗу також завітала на засідання профільного комітету парламенту, де нардепи чекали на звіти й офіційні документи про проведені міжнародні закупівлі ліків та подробиці того, що і в якій кількості передали Інститутові серця. Однак міністр заявила, що чекала іншого формату зустрічі, а висловлювати свою позицію без кворуму не буде. Після цього урядовці залишили Верховну Раду. Ольга Богомолець, яка й запрошувала міністерську команду й директора інституту серця Бориса Тодурова, сподівається, що роботу над реформами в українській медицині вдасться продовжити, коли в усіх сторін вщухнуть емоції.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина