Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сурков розповів перші подробиці зустрічі з Волкером щодо Донбасу

Сторони обговорили питання миротворців ООН.

Після зустрічі в сербському Белграді зі спеціальним представником Держдепартаменту США у справах України Куртом Волкером помічник президента Росії Владислав Сурков заявив, що переговори відбулися конструктивно, «в кінцевому підсумку результат буде».

«Обговорювався запропонований Росією проект резолюції ООН по Донбасу (щодо миротворців). Знайдено порозуміння щодо низки позицій. Більшість виявлених розбіжностей визнані переборними», - сказав Сурков, якого цитує РБК.

Нагадаємо, Росія пропонує розмістити миротворців ООН лише на лінії розмежування на Донбасі. А на кордоні українського Донбасу та Росії – ні.

Сурков додав, що обидві сторони наголосили на необхідності виконання Мінських угод за вирішальної ролі «нормандського формату» та Мінської контактної групи.

«Домовилися з Куртом, що наші консультації з українського врегулювання будуть продовжені в необхідному для досягнення результату обсязі. У тому, що в кінцевому підсумку результат буде, не сумніваємося», - зазначив Сурков.

Нагадаємо, це вже друга зустріч Суркова і Волкера. Перша була в Мінську 21 серпня. За її підсумками Волкер говорив, що сторони домовилися знайти вихід з ситуації, що склалася, зокрема, «підвищити рівень безпеки і забезпечити Україні такі умови, щоб вона могла захистити свою територію». Тоді ж американський дипломат підкреслював, що з Донбасу необхідно вивести російські війська для виконання всіх пунктів Мінських угод. Сурков, коментуючи тоді підсумки першої зустрічі, підкреслював, що на переговорах прозвучали «свіжі ідеї та підходи». Деталей він не розкрив.

Днями Волкер назвав ухвалені Веровною Радою України законопроекти щодо реінтеграції Донбасу "жорсткими кроками для миру".

Залиште свій коментар

Вибір редакції