Сутички – те, чого прагне РФ: Порошенко закликав уникати провокацій із захопленням храмів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нам потрібна єдність церков, - сказав Порошенко.

Президент Петро Порошенко закликав українців уникати провокативних сутичок із захоплення храмів УПЦ МП.

Про це він заявив на одному із українських телеканалів, - пише Укрінформ.

«Обєднатися має народ, бо якщо у нас проллється крапля крові, то це те, чого хоче Путін і ми цього не маємо дозволити зробити. Я перед 14 жовтня зустрічався з усіма політсилами, які організовували ходу і сказав, що якщо хтось підійде до храму, я перший стану на захист цього храму. Сутичка – це те, чого зараз прагне Росія. Ми, мудрий український народ, точно не дозволимо це зробити. Нам потрібна єдність церков», - зауважив Порошенко.

Він вірить, що до новоствореної української помісної православної церкви прийдуть всі їєрархи УПЦ КП, всі ієрархи Української автокефальної православної церкви, що буде частина ієрархів від УПЦ московського патріархату.

«А ті хто залишаться поза процесом – всеодно прийдуть, але пізніше, бо парафіяни і народ допоможуть зробити цей вибір", - додав Порошенко.

ВідеоКерівництво УПЦ МП систематично зустрічається з представниками посольства РФ

Що ближче до об'єднавчого собору, де можуть обрати предстоятеля майбутньої Української автокефальної церкви, то більше цікавих подій у церковному житті. Вселенський патріархат у Стамбулі вже затвердив статут помісної української церкви. А в Києві тим часом обшукували будинок одіозного митрополита Павла - намісника Києво-Печерської лаври. Тим часом ТСН.Тиждень отримав ексклюзивні кадри зустрічі російського дипломата-розвідника із представником УПЦ МП.

Керівництво УПЦ МП систематично зустрічається з представниками посольства РФ

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції