Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суворий контроль і 40 хвилин очікування. Як Порошенко вдруге здавав аналізи на НСК "Олімпійський"

В Україну прибули фахівці Добровільної антидопінгової агенції.

В Україну прибули фахівці Добровільної антидопінгової агенції VADA, аби перевірити учасників другого туру виборів на вміст в організмі наркотиків, йдеться у ТСН.19:30.

Контроль суворіший, аніж на футбольних матчах. На вході до Олімпійського черга із журналістів. Вони проходять через кордони охорони та рамки металошукачів. Усе через Петра Порошенка, який знову приїхав здавати аналізи. Президента зустрічають представники антидопінгової асоціації. Кажуть, здавати президент буде лише один аналіз сечі.

ВідеоПолітологи назвали повторні аналізи кандидатів у президенти чорними технологіями

Аналізи кандидатів у президенти: спроба друга. В Україну прибули фахівці Добровільної антидопінгової агенції VADA, аби перевірити учасників другого туру виборів на вміст в організмі наркотиків. Чи дочекалися експерти Петра Порошенка та Володимира Зеленського і чому політологи вже назвали повторні аналізи чорними технологіями – у сюжеті.  

Політологи назвали повторні аналізи кандидатів у президенти чорними технологіями

До медичного кабінету "Олімпійського" Петро Порошенко йде уже вдруге. Почалося все із виклику Володимира Зеленського. "Країні потрібен здоровий президент", - сказав він у відео, яке записав 3 квітня. У ролику кликав Порошенка на дебати, якщо той виконає кілька умов, зокрема, здати аналізи. Чинний президент виклик прийняв, але здавали аналізи кандидати у різний спосіб. Петро Порошенко минулого тижня пішов у медпункт НСК "Олімпійського". Володимир Зеленський сказав, що робити це у державній установі не буде, тому прийшов до приватної клініки.

Таке задовольнило не всіх, а тому Володимир Кличко запропонував кандидатам пройти незалежне обстеження. Боксер закликав звернутися за допомогою до Всесвітнього антидопінгового агенства VADA і навіть пообіцяв допомогти із організацією.

Учора надвечір стало відомо, що до Києва їде інша організація з майже такою ж назвою, але зовсім іншою розшифровкою: Добровільне антидопінгове агенство. Назва першої зникла і з посту боксера, а у тексті з'явилося те саме добровільне агенство. Володимир Кличко почав виправдовуватися, мовляв, звертався до обох організацій. "Я звернувся в організацію VADA, яка працює з іншою організацією WADA. Обидві організації користуються однією лабораторією і фахівцями. WADA не може тестувати, а VADA може", - пояснив Кличко. Каже, що Всесвітнє агенство не тестує на допінг. Це роблять серифіковані ними лабораторії. Агенство ж контролює закодовані проби.

Добровільне агенство працює переважно із неолімпійськими видами спорту і тими, хто добровільно хоче здати аналізи. Перевіряють їх нібито у тих же лабораторіях, що і всесвітнє. І саме добровільний тест свого часу нібито проходили і боксери Клички.

ТСН направила запит до Всесвітнього антидопінгового агенства, аби дізнатись, чи зверталися до них із проханням провести тести, чи можуть вони перевіряти не спортсменів і чи мають спільні лабораторії-партнери із Добровільним агенством. Утім, на час випуску відповіді так і не отримали.

Свій аналіз Петро Порошенко здавав близько 40 хвилин. Відсутність іншого кандидата він коментує саркастично. "Я не стверджую, що Зеленський - наркоман. Але є прозорі процедури, які мають довести всьому світу, що той кандидат, який претендує, є незалежним від наркотиків", - сказав чинний президент.

Політологи твердять, що ані процедур, ані підстав для перевірки насправді немає. Повторні перевірки вважають чорними політ-технологіями. "Це вже не шоу, бо як шоу воно вже не сприймається. Те, що відбувається сьогодні, от нові заклики до нових аналізів, це вже політтехнологічна гра. Немає ніяких юридичних, законодавчих підстав примушувати кандидатів здавати, якісь додаткові аналізи", - каже Володимир Фесенко.

У штабі Володимира Зеленського напередодні заявили, що повторних аналізів робити не будуть. "Були здані аналізи відповідно до чинного законодавства, до чинної процедури. Якщо у когось є сумніви, що вони недійсні, то хай звертаються до правоохоронних органів і нехай вони з'ясовують", - розповів керівник його штабу Іван Баканов.

До 18:00 кандидата Зеленського таки чекали на стадіоні, а потім експерти розійшлися. Результати президентських аналізів обіцяли продемонструвати на початку наступного тижня, бо матеріали для вивчення доправлять у Америку.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції