Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Свідок обвинувачення у справі політв’язня Павла Гриба змінила свідчення на його користь

Свідок обвинувачення у справі політв’язня Павла Гриба змінила свідчення на його користь

Свідок каже, що українець не планував теракт.

Свідок обвинувачення у справі незаконно утримуваного в РФ українця Павла Гриба дала свідчення на його користь.

Про це повідомляє Кавказский узел.

23 листопада суд допитав свідка звинувачення — 18-річну уродженку Сочі Марію Юристову, яка живе в Ростові-на-Дону і дружить з Тетяною Єршовою, що висунула звинувачення проти Гриба.

"Юристова частково відмовилася від своїх попередніх свідчень на суді у справі громадянина України Павла Гриба, спростувавши версію обвинувачення. Єршова і Гриб не обговорювали плани теракту, і політика не була основною темою їхніх розмов, заявила свідок", — пише видання.

За словами дівчини, листування Єршової з Грибом було переважно романтичним, про політичні моменти цього листування вона нічого згадати не змогла. "В основному, вона розповідала мені про милі моменти, наприклад, як вони бажають один одному доброго ранку і доброї ночі. Політику не обговорювали", — запевнила свідок.

При цьому в протоколі допиту Юристової від 5 жовтня 2017 року, говорилося, що Гриб і Єршова зійшлися "на ґрунті українського націоналізму", спільного розуміння історії України як "окупації з боку Російської Імперії та СРСР", а також "протиставлення української нації і російського світу". Крім того, навесні 2017 року Єршова нібито переказала Юристовій спосіб виготовлення бомби, який вона нібито дізналася від Павла Гриба.

Тепер же Юристова стверджує, що ніколи не чула від Єршової, щоб Гриб пропонував їй зібрати бомбу і десь підірвати.

Відео Фарс у справі Павла Гриба триває - українське МЗС

МЗС прокоментувало рішення російського суду подовжити арешт українця ще на півроку. Дипломати вкотре закликали звільнити викраденого торік у Білорусі хлопця, якому росіяни закидають підготовку теракту. Тим часом іншого політв’язня Кремля - Романа Сущенка - вже етапували до колонії суворого режиму в Кіровській області. 

Фарс у справі Павла Гриба триває - українське МЗС

Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі. Хлопець поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився в соціальних мережах. Пізніше стало відомо, що він перебуває у слідчому ізоляторі російського міста Краснодар. У нього почалися проблеми зі здоров’ям, однак українських лікарів до нього не допустили.

Тривалий час було невідомо, у чому саме підозрюють Павла, але згодом повідомили, що Гриб з дівчиною нібито обговорювали підрив школи. Проти 19-річного Павла Гриба фабрикують справу за надуманим звинуваченням у підготовці теракту. 

23 липня 2018 року відбулося перше судове засідання у справі Гриба. Прокурору повернули обвинувальний акт на доопрацювання. 7 листопада суд подовжив на 6 місяців арешт Павла Гриба — до 24 квітня 2019 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції