Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світовий банк привітав підписання Зеленським закону про незаконне збагачення

В установі вважають, що документ "заповнює критичні прогалини у основних засадах протидії корупції в Україні".

Світовий банк привітав підписання президентом України Володимиром Зеленським закону про відповідальність за незаконне збагачення, який передбачає конфіскацію активів чиновників, що не можуть бути підтверджені їхніми законними доходами. 

У заяві банку наголошується, що цей закон "заповнює критичні прогалини у основних засадах протидії корупції в Україні, надавши НАБУ та САП потужний правовий інструмент у боротьбі із корупцією серед високопосадовців". 

"Цивільна конфіскація допоможе стримувати корупцію шляхом обмеження матеріальних вигод, які чиновники намагаються отримати, крадучи у громадян України", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, Верховна Рада України під час засідання 31 жовтня проголосувала в другому читанні за законопроєкт № 1031 про відповідальність за незаконне збагачення. 

Згідно з документом, Кримінальний кодекс України пропонується доповнити статтею 368-5 "Незаконне збагачення", яка визначає, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких перевищує її доходи на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (225 тисяч гривень), карається позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років.

Як зазначається, йдеться про грошові кошти (зокрема, готівку, гроші, що розміщено на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов`язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

Відео Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення

У попередньо ухваленому президентському законопроекті корупціонерам світить до 10 років у в'язниці та конфіскація статків. Однак досвідчені парламентські правники застерігають: радіти передчасно. Цей закон містить суперечливі норми та може повторити долю попереднього, який скасував Конституційний Суд.  

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції