Свіжа соціологія від "СОЦІС": "Опоплатформа" закріплюється на другому місці, "СіЧ" поза бар’єром

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Свіжа соціологія від "СОЦІС": "Опоплатформа" закріплюється на другому місці, "СіЧ" поза бар’єром

УНІАН

Фаворит розгубив кілька відсотків, але на загальну картину це не вплинуло.

Беззаперечним фаворитом на дострокових виборах у Верховну Раду залишається партія "Слуга народу". Про це свідчать оприлюднені дані опитування, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень "СОЦІС".

Згідно з підрахунками відповідей респондентів, які визначилися з уподобаннями та готові взяти участь у виборах, картина електоральних симпатій наразі виглядає так:

1. "Слуга народу" - 47,6%

2. "Опозиційна платформа - За життя" - 12,4%

3. "Європейська солідарність" - 8,8%

4. "Батьківщина" - 8,7%

5. "Голос" - 6,8%

==== 5-відсотковий бар’єр ====

6. "Сила і честь" - 4,1%

7. "Громадянська позиція" - 2,7%

8. Радикальна партія - 2,2%

9. "Свобода" - 1,7%

10. "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку" - 1,6%

11. "Українська стратегія" - 1,3%

12. "Самопоміч" - 1,2%

Решта партій набирають менше 1% підтримки. Відмовилися відповідати на запитання чи не визначилися з вибором 16,1% респондентів, іще 6,2% сказали, що не брали б участь у голосуванні. Ці дані відображають настрої виборців станом на 14-19 червня, коли проводилося дослідження. Воно охопило 2 тисячі респондентів, похибка вибірки складає 2,2%.

Порівняно з попереднім опитуванням "СОЦІС", яке відбувалося 29 травня – 6 червня, фаворит виборів втратив майже 4% підтримки. Також негативна динаміка зафіксована в "Європейської солідарності" (мінус 0,7%), "Сили і честі" (мінус 0,9%), "Громадянської позиції" (мінус 0,2%). Не змінився рейтинг у "Батьківщини" та Радикальної партії. Наростили підтримку "Голос" (плюс 1,9%) і "Опозиційна платформа" (плюс 3,2%).

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Лідером в рейтингу партій залишається "Слуга народу" - соцопитування

Лідером в рейтингу партій залишається "Слуга народу" - соцопитування
Наступна публікація