Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Табачник вилучив твори про Голодомор із зовнішнього тестування

Забужко порівняла міністра з мавпою і злодієм-тихушником.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вилучило із зовнішнього незалежного тестування в наступному році твори про Голодомор.

Як повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, з тестів вилучено зокрема раніше обов'язкові твори Уласа Самчука Марія і Василя Барки Жовтий князь.

"У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, які описують величезну трагедію українського народу - геноцид 1932-1933 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов'язково вивчають роман Уласа Самчука Марія. Вивчають, але у ЗНО про нього не згадується", - повідомили в прес-центрі.

Письменниця Оксана Забужко обурена цим фактом. "Це манера кишенькового злодія-тихушника, який орудує нишком (а це взагалі стиль роботи нашого міністра освіти Дмитра Табачника), і як мавпа з годівниці тягає банани, так він по шматочку тягає у молоді ті складові української ідентичності та самосвідомості, які дражнять "російський світ", - сказала вона.

На думку Забужко, такі дії Міносвіти можна розцінити як "інтелектуальну крадіжку в загальнонаціональному масштабі", яка повинна прирівнюватися до злочину проти України і її майбутнього.

"Вилучено саме твори, які не просто є зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній з найбільших трагедій українців - Голодомору. Це є свідченням цілеспрямованої державної політики і продовженням спроб Дмитра Табачника сховати сторінки української історії", - сказав член Громадського комітету пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Володимир В'ятрович.

Як повідомлялося, на початку вересня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту повідомило, що програма ЗНО-2012 з української літератури зазнала помітних змін. Зокрема, як зазначила прес-служба Міносвіти, "розширено зміст предметних умінь і навичок з теорії літератури, введені нові твори. Таким чином, вдалося збалансувати програму з української мови та літератури і привести її у відповідність з чинними програмами загальноосвітніх навчальних закладів з цих предметів".

У лютому Міносвіти заявило, що в новому підручнику з української літератури за 11-й клас не буде роману Василя Барки Жовтий князь, натомість з'явиться розділ, присвячений російськомовним поетам.

Читайте також:

Табачник вважає, що "западенські" вчителі мало працюють

В рейтинг Табачника не потрапив жоден вуз із Західної України

Ющенко: в Україні мільйони таких, як "господін" Табачник

У Табачника відхрестилися від курсу "Російська література"

Залиште свій коментар

Вибір редакції