Так не затверджували жодного президента в історії США: яка ситуація у Вашингтоні і як реагують на штурм Капітолія

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Так не затверджували жодного президента в історії США: яка ситуація у Вашингтоні і як реагують на штурм Капітолія

Associated Press

Відстояли напередодні Капітолій і найцінніше - американську демократію - чи навпаки, показали, наскільки просто на неї нападати?

Після подій штурму Капітолія, що відбулися 6 січня, Вашингтон разом з усією Америкою продовжує усвідомлювати, що сталося. Так не затверджували ще жодного президента в історії цієї країни.

Про це йдеться 7 січня в сюжеті ТСН.19:30.

Дональд Трамп ще вночі випустив офіційну заяву, яку поширив Білий дім, бо в твіттер президента тоді ще не пускали: "Навіть хоча я абсолютно не погоджуюся з результатом виборів і цей факт мене пригнічує, попри це, 20 січня відбудеться запланована передача влади".

Існує думка, що таку заяву Трамп випустив, аби зупинити масові звільнення з Білого дому, але це не вийшло. З ранку його залишила голова адміністрації президента, слідом за ним звільнилися радники. Історія набуває відчутно голлівудського присмаку: за два тижні до інавгурації Байдена у Трампі раптом, за одну добу розчарувалися люди, які місяцями чи навіть роками послідовно виконували його розпорядження, без зайвих питань. Штурм Капітолія став межею.

Штурм Капітолію: яка нині ситуація у Вашингтоні та як реагують на незвичну подію

Штурм Капітолію: яка нині ситуація у Вашингтоні та як реагують на незвичну подію

В мережі сотні відео, зняті учасниками подій. На одному з них чітко видно як поліцейський без жодних вагань пропускає юрму в Капітолій, а на іншому відео вони взагалі стоять і роблять селфі – поліцейський і протестувальник. Це викликає надзвичайно бурхливу, широку дискусію, яка триватиме тут ще не один день. Відстояли напередодні Капітолій і найцінніше - американську демократію - чи навпаки, показали, наскільки просто на неї нападати?

Джо Байден матиме непевну, але все ж більшість у Конгресі і чотири роки аби спробувати впоратися зі спадщиною, яку йому залишає один із самих непередбачуваних президентів в історії Америки.

Читайте також:

Наступна публікація