"Так пав режим Януковича": Турчинов згадав події 18-20 лютого до річниці перемоги Революції Гідності

Дата публікації
Перегляди
3461
"Так пав режим Януковича": Турчинов згадав події 18-20 лютого до річниці перемоги Революції Гідності

УНІАН

Секретар РНБО розповів про героїчний прорив протестувальників, які йшли неозброєними проти кулеметів та автоматів силовиків.

18 лютого 2014 року тодішній президент України Віктор Янукович остаточно вирішив потопити у крові весь Майдан, розпочавши "антитерористичну операцію", де замість терористів був народ України – патріоти, які не хотіли, щоб їх оптом продали Російській імперії, а прагнули жити у вільній, демократичній, європейській країні.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов з нагоди річниці подій Революції Гідності (18-20 лютого 2014 року).

"Чотири роки тому влада маріонетки Кремля - Януковича перейшла рубікон. Вже з січня 2014 року силовики, об‘єднавшись зі звичайним криміналітетом, почали викрадати, катувати та вбивати захисників Майдану. Зранку 18 лютого на Інститутській та в Маріїнському парку влада масово почала застосовувати зброю проти мирної ходи протестувальників", - наголосив він.

Як зазначив Турчинов, ввечері того ж дня, після так званого Ультиматуму, розпочався наймасштабніший штурм Майдану.

"Вогняне коло, що захищало нас від озброєних нападників, стискалось щогодини. Запалав Будинок Профспілок, де розміщувався Штаб опору. Я пам’ятаю той момент, коли вже навіть на сцені можна було відчути на обличчі жар від полум’я, яке палало навкруги", - розповів секретар РНБО.

За словами Турчинова, лише 18-го лютого загинуло 26 патріотів, понад 250 – отримали важкі поранення.

"Вночі навколо сцени залишався зовсім маленький майданчик свободи, але ми вистояли тоді. І це був початок руйнації режиму російських маріонеток. Далі – був героїчний прорив 20 лютого. Коли неозброєні люди з палицями, в будівельних касках та з фанерними щитами, пішли вперед – проти кулеметів та автоматів… Так пав режим Януковича, так перемогла Революція Гідності! Герої Небесної сотні, герої, які йшли вперед, стали нашою славою, написавши своєю кров’ю історію перемог нашої держави! Вічна пам’ять і слава Героям, які віддали життя за нашу свободу і незалежність! Ми відповідальні перед ними за долю і майбутнє нашої країни! З нами Бог,  з нами правда, з нами буде перемога!" - сказав він.

Нагадаємо, у Києві до Дня Героїв Небесної Сотні 18-20 лютого відбудеться низка меморіальних і урочистих заходів за участю представників органів влади та громадськості.

Під час масових заходів 18 лютого у день річниці найзапекліших протистоянь між активістами та силовиками на Майдані 2014 року, громадян у Києві захищатимуть три тисячі правоохоронців