Таким людям тут не місце: Парубій зганьбив спікера російської Думи перед європейцями

Голова Верховної Ради заявив, що Україна категорично проти поновлення членства РФ у ПАРЄ.

Україна може отримати безвізовий режим із ЄС уже в жовтні цього року. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі ТСН.19:30.

Як заявив політик, такий сценарій є оптимістичним, але цілком реальним. Парубій розповів, що багато говорив про це питання на конференції глав парламентів країн Європи, що триває у Франції. "Головною метою мого візиту є переконати європейців чимшвидше вийти на кінцеве рішення щодо запровадження безвізового режиму для українців", - запевнив керівник ВР.

За його словами, відбулися розмови з головами багатьох делегацій та керівником Європарламенту Мартіном Шульцом. "Президент Європарламенту запевнив мене, що 29 вересня дане питання буде поставлене на профільний комітет, і від його рішення залежатиме подальший успіх", - пояснив Парубій.

Більшість делегацій у ЄС готові проголосувати за надання Україні безвізового режиму

Попри лавину переселенців всередині країни через війну, розв'язану Росією, українські мігранти не становлять небезпеки для ЄС. Із мільйона 800 тисяч біженців, які за минулий рік прибули до Європейського союзу, з України прямували менше однієї десятої відсотка. Із такими аргументами спікер українського парламенту відстоював на конференції глав парламентів країн Європи якнайшвидше надання Україні безвізу.

Також український політик зазначив, що Шульц пообіцяв у разі позитивного рішення комітету поставити питання про безвізовий режим на голосування на першому ж пленарному засіданні Європарламенту. Воно відбудеться 3-6 жовтня. "Як мене запевнили більшість делегацій, голосування буде позитивним", - наголосив спікер Верховної Ради.

"Ключове питання: чи 29 вересня ми зможемо отримати позитивне рішення комітету. Ми докладаємо для цього всіх зусиль", - додав він. І пояснив, що хоч усі висунуті вимоги ЄС були виконані, українське питання розглядається на континенті в контексті інших, і пов'язане не тільки з Україною. "Тепер слово за Європейським парламентом", - підсумував цю тему Парубій.

Крім того, він публічно заявив європейцям про неприйнятність повернення Росії до ПАРЄ. "Спікер російської Думи Матвієнко є співучасником злочину. Вона особисто голосувала за приєднання Криму до Росії. Вона особисто голосувала за введення російських військ на територію України. Це співучасть у злочині, і такі люди не мають права перебувати в середовищі європейських політиків. Тим більше, вона перебуває під санкціями. Я дуже чітко зазначив, що загравання з агресором – ще більше заохочують агресивні дії", - заявив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: