Таємниці емоцій та жестів. Експерти розповіли, що означала поведінка лідерів країн під час "нормандської" зустрічі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Макрон і Меркель були задоволені переговорами.

Емоції та жести проти волі. Зустріч у "нормандському форматі" відбулася без гучних скандалів та дипломатичних провалів. Тому фізіономісти, психологи та знавці протоколу аналізують найменші жести та ознаки стосунків між лідерами країн.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Аби зрозуміти, про що насправді домовилася "нормандська четвірка", світ спостерігає за дрібницями, як заходили, як здоровкалися, в чому були вдягнуті, як пили воду та сіпали ногами, як жартували та нервували.

У Франції так добре знають дипломатичний протокол - будь-які відхилення чи реверанси в той чи інший бік помітні одразу. Меркель під'їжджає під самі сходи. Путін і Зеленський ідуть повз почесну варту. Тепер знавці політичного етикету сперечаються, чому французи обрали саме таку логістику.

"Тут ми не розуміємо, чи фрау Меркель, натякнувши, що вона вже неспроможна пройтися, чи Путіна і Зеленського, натякаючи на те, що фрау Меркель приїхала автівкою, а ви йдіть своїми ногами", - говорить психолог Валентин Кім.

"Можливо, у пані Меркель були якісь вимоги. Можливо, з медичних міркувань", - каже дипломат, голова протокольної служби 2010-2014 років Юрій Ладний.

Макрон тисне руки й обіймає.

"Якщо я з тобою спілкуюся неформально, я можу торкнутися до тебе, і це буде легкий дотик. Воно ні до чого не призводить. Але якщо я намагаюся тебе контролювати, тоді я буду діяти як Макрон. Я буду йти на захват ліктя. Я буду тримати міцно, підштовхувати під спину, направляти, куди треба йти", - говорить Валентин Кім.

Відео Хто хвилювався, а хто порушив етикет: фізіономісти та психологи про "нормандську зустріч"

Зустріч у "нормандському форматі" пройшла без гучних скандалів і дипломатичних провалів. Фізіономісти, психологи та експерти аналізують найменші жести та міміку лідерів країн. ТСН переглянула відео разом зі спеціалістами – висновки дивіться далі.  

Хто хвилювався, а хто порушив етикет: фізіономісти та психологи про "нормандську зустріч"

Початок спільних переговорів. Стіл. Чотири стільці і чотири однакові блакитні теки. Зеленський шукає своє місце. Колеги допомогають. А потім Макрон, а далі й Путін пропонують зробити фото. Половині делегації це незручно.

"Чому протокольна служба Макрона розсадила гостей таким чином, що розвертатися потрібно було Меркель і Зеленському", - каже Валентин Кім.

Іще одна деталь - на місці українського президента з'являється додаткова папка. І він одразу копирсається в ній. Не дочекавшись, коли підуть репортери. Дипломати пояснюють, що ця тека - не порушення міжнародних правил поведінки, але краще було зачекати бодай хвилину.

Спільну пресконференцію чотирьох глав країн покадрово віддивляємося з фізіогномістом Олександром Івановим.

"У хорошого переговірника можемо відстежити лише окорухові реакції", - говорить Олександр Іванов.

Одразу помітно, що Меркель і Макрон врівноважені, а Путін і Зеленський хвилюються. Зеленський кілька разів відсьорбує зі склянки, Путін постійно тупцює ногою.

"Ця зустріч стресова і для Путіна, і для Зеленського. Обидва відчувають стрес, дискомфорт", - пояснює психолог-фізіономіст.

Він помічає, що Зеленський не зміг приховати емоцію під час виступу Путіна.

"Відраза, тобто він тут явно відчув емоцію відрази", - говорить Олександр Іванов.

Далі президент Росії ненав'язливо хамить Меркель та Макрону: "Ви берете дуже активну участь у нашому житті".

"Путін політичною мовою сказав, що це їхня територія. Ми вас не просили туди залазити", - каже психолог.

Макрон політичний натяк зрозумів.

"Він відкинувся, у нього зникла посмішка. Потім вона знову повернулася, чергова посмішка. Коли він відкинувся, руки схрещені, ноги схрещені. Тут повністю закрита поза, це була неприємна для нього інформація".

Але, на думку психологів, європейські лідери все одно задоволені.

"Фінальна пресконференція показала, що вони дійсно були задоволені. Вони посміхалися, у них була дуже висока ступінь синхронності жестів".

Наталія Нагорна, Вікторія Балан

Залиште свій коментар

Вибір редакції