Технічна місія ООН могла б підготувати підґрунтя для миротворців на Донбасі - Єльченко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Така група могла би зробити аналіз технічного чи військового аспекту місії.

Україна розраховує, що Генеральний секретар ООН скористається своїм правом відправити на Донбас технічну групу ООН для оцінки параметрів можливої миротворчої місії.

Про це заявив постпред України при ООН Володимир Єльченко, - пише Укрінформ.

За його словами, попередні висновки фахівців організації могли би зрушити з мертвої точки обговорення цього питання у Радбезі.

“Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати якусь групу, призначити якого спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія оонівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії”, - зазначив він.

Єльченко пояснив, що така місія могла би зробити аналіз хоча б технічного чи військового аспекту місії, необхідної кількості “блакитних шоломів”.

На його думку, це могло би підштовхнути і Раду безпеки ООН для початку обговорення цього питання.

Проте поки немає сигналів про готовність Генсека ООН відправити таку технічну місію.

За словами дипломата, нині всі розуміють, що через право вето Росії питання миротворців поки немає сенсу виносити на розгляд Ради безпеки. Проте на його думку, ідею все одно треба проробляти на майбутнє, якщо вікно можливостей для неї з`явиться.

Єльченко додав, що українська делегація прагне більшої активності Генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників. Він вважає, що колективне звернення із майже 25-ма тисячами підписів, яке президент України Петро Порошенко передасть Генеральному секретареві під час особистої зустрічі 20-го лютого в ООН, сприятиме більш активним діям з його боку.

ВідеоОБСЄ пропонує ООН створити спільну миротворчу місію на Донбасі

ОБСЄ пропонує ООН створити спільну миротворчу місію на Донбасі. Про це йшлося на засіданні тристоронньої контактної групи у Мінську, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Напередодні він зі словацьким колегою Мирославом Лайчаком побували у Сєвєродонецьку на Луганщині. 

ОБСЄ пропонує ООН створити спільну миротворчу місію на Донбасі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції