Технологія визволення Криму складніша за повернення Донбасу – Турчинов

Скеретар РНБО вважає, що зараз головне - визнати Росію агресором.

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що деокупація Криму залишається в пріоритетах України, однак наразі об'єднати його з реінтергацією Донбасу не вийде.

За його словами, визволення Криму і визволення Донбасу мають різні технології.

ВідеоТехнологія визволення Криму складніша за повернення Донбасу – Турчинов

"Окупація Криму має інший формат – це спроба анексувати територію АР Крим, яка є частиною території України. Там інші підходи, там інші форми. Україна ніколи не відмовиться від суверенітету над Автономною Республікою Крим.  Сьогодні є законодавство, яке визнає Крим як окуповану територію, чітко прописує позиції щодо незаконних злочинних дій Росії по окупації Криму. Що стосується технології визволення цієї території, так, вона більш складна, але вона також буде реалізована", - сказав Турчинов в ефірі ток-шоу "Право на владу".

Секретар РНБО Додав, що деокупація Криму і Донбасу "це різні технологічні завдання – за масштабом і за технологією їхньої реалізації".

Але разом із тим, у закону про реінтеграцію Донбасу згадується і Крим. Турчинов процитував 11-у статтю законопроекту: "Цей закон визнає суверенне право України на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим".  

"Так, цей закон специфічний і він стосується тільки визволення Донецької та Луганської областей. І саме цьому присвячені позиції цього закону", - сказав Турчинов.

Секретар РНБО не виключає, що колись буде внесена пропозиція об’єднати питання звільнення АР Крим і Донбасу, і це буде зроблено. Нині ж головне завдання – визнання Росії агресором.

Нагадаємо, 4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Залиште свій коментар