Телефонна розмова з Путіним і другий термін президентства: Порошенко дав відповіді на гострі запитання

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Порошенко востаннє настільки відкрито спілкувався з журналістами аж рік тому.

Коли закінчиться війна на Донбасі? Кому президент хоче віддати в руки Нацбанк? І про що телефоном розмовляє з Путіним? Журналісти сьогодні, 14 травня, почули від самого Петра Порошенка відповіді на ці запитання.

Щорічну його прес-конференцію оголосили досить несподівано мало не за добу. І ухвалений Радою ЄС безвіз, звісно, не єдина тема, про що дуже хотілось розпитати очільника держави. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Рік Петро Порошенко не виходив на такий загал. Важких для нього тем більше ніж достатньо. І успіх з безвізом для журналістів тільки привід домогтися відповідей на інші актуальні питання.

Відразу після появи і сам Порошенко визнав — рішення поспілкуватися нарешті з журналістами ухвалив саме через безвіз. Усе ж ключове досягнення за останній час, яке на думку Президента поховало "пострадянську" Україну, і відкрило нову — європейську. Коли буде вільною? На жаль, питання деокупації Криму і вирішення війни на Донбасі цьогоріч журналістів чомусь майже не цікавили. Що і дивує і насторожує водночас.

Лише через півтори години після початку спілкування врешті вдалося заторкнути тему мінських угод. Чому і досі гинуть люди? Чи не настав час пошуку інших варіантів досягнення миру? Відповідь Президента — угоди працюють.

Відео Діяльність Гонтаревої та поведінка сім'ї президента: довгоочікувана прес-конференція Порошенка

"Ми не можемо досягти миру тільки через те, що Путін не хоче виконувати Мінські угоди. Вони дозволяють йти до суду і притягувати злочинця до суд. Під Мінськими угодами є підпис Путіна. Це дає можливість притягнути Росію і Путіна до відповідальності", — сказав Порошенко.

Чи сприятиме вирішенню ситуації на Донбасі зустріч з американським президентом, про яку напередодні заявив міністр закордонних справ Клімкін — Глава держави так і не дав прямої відповіді — коли та відбудеться. Були поки телефонні розмови, їх називає блискучими. Без деталей. Питання полонених. Сущенко, Сєнцов, Кольченко і десятки бранців на окупованих територіях. Порошенко запевняє — за кожної нагоди ставить і ставитиме питання як ключове.

"Моя остання телефонна розмова з Путіним стосувалася тільки заручників, в тому числі ми обговорили моє прохання негайно звільнити Сущенка з російської в'язниці", — заявив президент.

Серед тем розмови — скандальні плівки Онищенка, будівництво доріг, другий термін Президента, діяльність СБУ, реформи. Частина журналістів сьогодні у футболках з питанням — "Хто убив Павла". За рік після вбивства відомого журналіст, ні замовники, ні виконавці, не знайдені. А фільм, який презентували журналісти тиждень тому, здається, дав більше відповідей, а ніж усе взяте слідство. Стало відомо про колишнього СБівця Устименка, камери спостереження зафіксували силовика незадового до трагедії.

"Голова сБУ , якому я дзвонив, повідомив, що Устименко звільнений, я маю ту саму інформацію", — наголосив президент.

Не менш емоційно з різних боків лунають запитання про скандальну діяльність очільниці Нацбанку — Валерії Гонтарєвої. Попри заяву про звільнення, вона на посаді до літа — точно. Рішення про відставку має розглянути Верховна Рада. Президент не сприймає критики у бік Гонтарєвої. Серед ключових досягнень називає — очищення системи від сумнівних банків, накопичення золото-валютних резервів. Усього цього не могло відбутися без різких рішень. Щодо наступників, то вони є.

"Я маю декілька кандидатів, але без того, щоб я їх не обговорив з представниками Верховної Ради, я вважаю буде не коректно оприлюднювати їх прізвища. Але я виходжу з критерію професіоналізму та патріотизму. Впевнений, що в Україні достатньо таких кандидатів", — сказав Порошенко.

Незручні запитання — вони були. Син, нове амплуа дружини Президента як ведучої на телеканалі Рената Ахметова і прибуток. А саме на майже 27 мільйонів гривень. Президент каже — з його діяльністю — це не пов'язано. Вимога НБУ — збільшити резерви, аби банк був ліквідним. Продати ж свій банківський бізнес президент запевняє, поки не може.

"Чому ми не можемо його передати закордон? Тому що треба змінювати реєстрацію, українських резидентів в сліпий траст не беруть", — заявив він.

Серед своїх головних досягнень Порошенко називає безвіз, посилення позицій на міжнародній арені, початок судових процесів над Росією, зменшення кількості спроб наступів на Донбасі. Чи буде балотуватися на другий термін — ще подумає.

Спілкування з журналістами тривало близько двох годин. Встиг дати відповіді на два з лишком десятки запитань. На прощання, як і минулого року, президент знову пообіцяв зустрічатися з журналістами частіше.

Кореспонденти ТСН.Тижня Іван Гребенюк, Людмила Бадалян, Андрій Марченко та Андрій Поставець.

Залиште свій коментар

Вибір редакції