Теми дня в парламенті: зрив кредиту від МВФ і аудитор для НАБУ

У влади та опозиції різні погляди на ключові ситуації.

Представники влади покладають відповідальність за зникнення з порядку денного МВФ українського питання на політиків-прибічників блокади ОРДЛО і не бачать ніякої проблеми у висуненні альтернативної кандидатури на посаду незалежного аудитора НАБУ. Натомість в опозиції вважають причиною проблем із кредитом відсутність реальної боротьби з корупцією та намагання протягнути маловідому кандидатуру на противагу тій, яка підтримується США, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На погоджувальній раді у парламенті лідери коаліції прогнозували, що внаслідок зриву траншу від МВФ може ослабнути гривня та погіршитися наповнення бюджету. "Був певний закладений ріст ВВП 2,5%. Була певна інфляція. Якщо це вже має вплив на доходи бюджету, то треба його перераховувати", - пояснив глава фракції "Народного фронту" Максим Бурбак. Натомість опозиціонери іронізують над тим, що, виявляється, окупований Донбас годував Україну. "Я не можу зрозуміти, це як? Ворог нас спонсорував? А тепер в нас не буде звідти податків! А податкова контролювала сплату податків на окупованій території?", - питав лідер парламентської "Самопомочі" Олег Березюк.

ВідеоУкраїна може отримати мільярд доларів від МВФ до кінця березня

Своє розуміння причин відмови МВФ ухвалювати рішення щодо України виклала керівник "Батьківщини" Юлія Тимошенко. "Це прямий наслідок масштабної, надзвичайної, як сказали у своїй доповіді представники МВФ, ситуації з корупцією. Це нестворення антикорупційних судів, це, по суті, намагання знищити НАБУ", - заявила вона. До знищення бюро, на думку Тимошенко, може призвести конфлікт довкола призначення одного із трьох його аудиторів, адже всупереч рішенню профільного комітету, що висунув кандидатуру американця Роберта Сторча, коаліція із БПП та "Народного фронту" самовільно внесла іншу людину – Найджела Брауна, мало відомого у фахових колах.

"Головний внесок в МВФ вносять Солучені Штати Америки. А кандидатом на посаду незалежного аудитора був Сторч, який працює в системі міністерства юстиції США. З огляду на те, що відбувається весь цей саботаж на рівні парламенту, це вплинуло на рішення МВФ. Американська дипломатія працює досить активно – посол Сполучених Штатів зустрічалася із Арсенієм Яценюком, із Костянтинром Єлісєєвим, щоб призначення Брауна, яке мало статися ще минулого четверга, не відбулося", - розповів нардеп Сергій Лещенко. Натомість заступник лідера фракції БПП Ірина Луценко заявила, що ніякої крамоли у висуненні альтернативного кандидата немає.

Залиште свій коментар