The Economist оприлюднив три теорії, чому Путін вдерся в Україну

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
The Economist оприлюднив три теорії, чому Путін вдерся в Україну

Путін "поганий", "божевільний" або "сумний" / Reuters

Загрозу, яку несе Росія для Заходу, не слід перебільшувати.

Володимир Путін вдерся в Україну, тому що він "поганий", "божевільний" або "сумний".

Видання The Economist оприлюднило три основні теорії, чому російський президент хоче захопити українські території.

Як йдеться у виданні, прибічники "поганої" теорії думають, що Росія таким чином експлуатує та підкреслює слабкість і територіальну розтягненість Заходу. Європа розділена, Америка відволікається. Це найкращий час для відновлення м'якої гегемонії,основаної на енергоресурсах, хабарництві, пропаганді та провокативній діяльності на значній частині колишньої Радянської імперії.

Прихильники "божевільної" теорії вважають це занадто самовдоволеним для Путіна. Російський президент, як і багато самодержавців до нього, ще раніше придумали токсичні, ідеологічні коктейлі із етнонаціоналізму, ностальгії за Радянським Союзом і російським імперіалізмом та випивали його. Він протидіє видуманій загрозі від Заходу із щоразу більшою нерозсудливістю.

Табір "сумної" теорії гадає, що основоположна риса Росії – це її слабкість. Застійна економіка, пандемічна корупція, зруйнована інфраструктура і розчарування від еліти до низів суспільства  - нерозв'язні проблеми для російського лідера. Він прийшов до влади на хвилі газових та нафтових доходів, але приплив закінчується – і він сідає на мілину. Пропаганда і брязкання зброєю не може замінити того, що має значення, - економічна міць. Захід має бути твердим і терплячим, але не перебільшувати загрозу, яку несе Росія.

Нагадаємо, що виснажливі переговори в Мінську завершилися, а сторони домовилися про припинення вогню, обмін полоненими, конституційну реформу та амністію

Наступна публікація