
Президент заявив, що не хоче боротися за людей, які живуть на українській території і називають себе росіянами.
Жителі Донбасу поділяються на тих, хто підтримує Україну, тих, хто вважає, що Росія їм ближча, і "заблукалих".
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel.
"Є опитування, що більшість людей (Луганської та Донецької областей - прим.ред.) хочуть жити в Росії. Це неправильно. Я вірю і знаю, що є люди, які за Україну. Також є заблукалі. І нарешті, є ті, хто за Росію. Хто за Росію, може поїхати, Росія зараз роздає нелегальні російські паспорти", - наголосив він.
На думку Зеленського, кожен має право вибирати, де він хоче жити, проте говорити про російське громадянство на території України і називати її при цьому своєю країною президент вважає "неправильним і несправедливим".
"Це не працює. Що стосується заблукалих, якщо хтось має український паспорт, а потім додатково приймає російський паспорт і отримує соціальну підтримку тут і там, він збився з правильного шляху. У мене немає морального права говорити: "Тьху". Ви повинні повернути цих людей, щоб боротися з ними. Але я б не став боротися за людей, які вважають себе тільки росіянами", - резюмував він.
Нагадаємо, раніше стало відомо, коли відбудеться зустріч у "нормандському форматі", дату 9 грудня підтвердили всі сторони.
Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".
"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар