Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тіллерсон назвав агресію Росії в Україні найбільшою загрозою безпеки Європи

Держсекретар США вкотре наголосив на територіальній цілісності України.

Сполучені Штати вважають, що агресія Росії в Україні загрожує безпеці всієї Європи.

Про це на прес-конференції в НАТО в Брюсселі сказав держсекретар США Рекс Тіллерсон, передає "Голос Америки".

"Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки і вимагає постійної трансатлантичної єдності у протистоянні цій загрозі. Наші союзники в НАТО рішуче підтримують суверенітет України та її територіальну цілісність. Ми не приймаємо зусилля Росії, яка намагається змінити міжнародно визнані кордони України, і не визнаємо незаконну окупацію Криму Росією", - наголосив Тіллерсон.

Він також звернув увагу на те, що "Росія вже тривалий час опирається введенню миротворчих сил, але тепер погодилась, і вони висунули першу пропозицію стосовно миротворців. Я думаю, дуже важливо те, що вони говорять про правильні речі".

Головний дипломат США підкреслив, що позиція Сполучених Штатів "значно відрізняється щодо тих повноважень, які отримають миротворці, і обсягу їхнього мандату".

Тіллерсон висловив сподівання на зближення позицій з Росією.

ВідеоРосія має зробити перший крок для деескалації конфлікту в Україні, – Рекс Тіллерсон

"Ми вважаємо, що життєво необхідним є припинити насильство на сході України. Люди все ще гинуть щодня від цього насильства. І наша мета - зупинити вбивства, зупинити насильство. Потім, ми матимемо багато роботи з усіх елементів Мінських домовленостей. Уряд у Києві також мусить багато зробити. Це – процес, що триває, – забезпечення миру і припинення насильства є нашими першими і основними цілями", - заявив Тіллерсон.

Держсекретар США відзначив роль спецпредставника Держдепу Курта Волкера у співпраці з Росією для того, щоб розв’язати затримки з питання України.

"Для нас пріоритетом є зупинення насильства, і ми вважаємо, що маємо ввести миротворчі сили", - наголосив Тіллерсон.

Він також сказав, що країни-члени НАТО багато обговорювали, яким чином потрібно спілкуватись з Росією. Зійшлися на тому, що нормалізації діалогу з Росією не відбувається. Побудувати діалог хочуть через періодичні засідання рад НАТО-Росія.

Тіллерсон виступив за проведення зустрічей з Росією тільки тоді, якщо є предмет для таких зустрічей і очікується досягнення результатів.

"Діалог не може бути просто для того, щоб говорити і намагатись "регуляризувати" і знову нормалізувати відносини, доки не буде зроблено кроків, про які я говорив, зокрема, стосовно України, гібридної війни, до того як Росія почне виправляти ті дії, які не можна не тільки прийняти, але й дозволити. Вважаю, що ми підтримуватимемо діалог, коли є мета, суть та результат, якого ми хочемо досягти", - наголосив Тіллерсон.

Раніше Держдеп США розповів про теми розмови Лаврова і Тіллерсона на зустрічі у Відні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції