Тіллерсон заявив, що Росія має припинити вогонь на Сході і вивести звідти важке озброєння

Держсекретар США зазначив, що від початку української-російської кризи Штати виділили понад 600 млн доларів для її подолання.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час спільного виступу з президентом України Петром Порошенком заявив, що мета Штатів – відновити територіальну цілісність України.

При цьому він додав, що від початку кризи на Сході й Півдні України США виділили понад 600 млн доларів на її врегулювання.

Тіллерсон наголосив, що, зокрема, на Сході першою чергою потрібно забезпечити безпеку для людей незалежно від їхньої національної приналежності.

Також держсеркетар США вважає, що Росія повинна зробити перший крок для подолання цієї кризи, він додав, що неодноразово на цьому наголошував у переговорах із представниками РФ.

"У своїй дискусії з керівництвом Росії я кілька разів говорив про необхідність того, щоб Росія зробила перший крок для деескалації ситуації у Східній частині України, зокрема, щодо припинення вогню і виведення важкої зброї для того, щоб дозволити спостерігачам ОБСЄ виконувати свою роботу", – сказав Тіллерсон.

А цими кроками мають бути припинення ведення вогню на українській території і виведення важкої зброї для того, щоб на місці могли працювати спостерігачі ОБСЄ.

"Ми розчаровані відсутністю прогресу в Мінському процесі", – сказав також Тіллерсон. І тому, за його словами, в Україні було призначено спецпредставника Департаменту США з України Курта Волкера, який координуватиме подолання кризи з "нормандською четвіркою". 

До всього Тіллерсон відзначив великі економічні досягнення України.

Нагадаємо, Рекс Тіллерсон прибув до Києва вранці 9 липня, його зустріли традиційним хлібом-сіллю. Разом з Тіллерсоном до України прибув і нещодавно призначений спецпредставник Департаменту США з України Курт Волкер. Він тут також разом з делегацією. 

Цього ж дня Порошенко має провести зустріч і з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем. Із ним уже зустрівся український прем'єр Володимир Гройсман.

Залиште свій коментар