Київ відкликав із Москви тимчасового повіреного у справах України після визнання Путіним ОРДЛО
Покотила чекають у Києві для консультацій.
© УНІАН
МЗС відкликає для консультацій тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Василя Покотила через визнання владою РФ "незалежності" створених нею квазіутворень на тимчасово окупованих територіях України - так званих "ЛНР" та "ДНР".
Про це йдеться у заяві МЗС.
"Міністерство закордонних справ України повідомляє, що у зв’язку з ухваленням керівництвом Російської Федерації протиправних рішень щодо визнання "незалежності" створених нею квазі-утворень на тимчасово окупованих територіях України – так званих "Луганської Народної Республіки" та "Донецької Народної Республіки", тимчасовий повірений у справах України в Російській Федерації Василь Покотило був викликаний до України для проведення консультацій", - сказано в заяві.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розгляне можливість розриву дипломатичних відносин із РФ.
Утім, у Москві кажуть, що, мовляв, не підтримують таку ініціативу Києва.
Як повідомлялося, український лідер заявив, що визнання Путіним "незалежності" створених Росією квазіутворень на тимчасово окупованих територіях України - так званих "ЛНР" та "ДНР" - є ескалаційним кроком. Українська сторона розуміє всі можливі ризики, пов'язані з цим, а тому вкотре закликає РФ вирішувати питання щодо Донбасу дипломатичним шляхом.
Читайте також:
Зеленський пояснив, за яких умов в Україні можуть ввести воєнний стан
Рада Федерації РФ проголосувала за визнання "ЛДНР" та ратифікувала договір про дружбу
Визнання Росією "ДНР" та "ЛНР": що відомо, реакція України та світу (фото, відео)
У присутності ватажків бойовиків Путін підписав укази про визнання "незалежності" "ЛДНР"