Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
1043 дні Гонтаревої: як падала гривня, ліквідувалися банки і що чекає на НБУ після "відпустки" глави

Цього тижня Гонтарева востаннє відпрацювала на посаді глави Нацбанку, пішовши в затяжну відпустку.

Валерія Гонтарева цього тижня відпрацювала останній день у кріслі голови Нацбанку.

Вона керувала Національним банком 1043 дні, йдется в сюжеті ТСН.Тиждень.

У день, коли вона вийшла на роботу — 20-го червня 2014 року — один долар коштував 11 грн 85 коп. Відтоді гривня здешевшала у два з половиною рази. Кілька разів опиняючись за позначкою 30 грн за один долар.

За ці неповні три роки Нацбанк припинив роботу 88 комерційних банків: зробивши безробітними 35 тисяч їхніх співробітників. Ці дії пояснювали необхідністю розчистити банківський сектор від установ,що відмивають сумнівні капітали.

Але внаслідок програми розчищення, вважають експерти, постраждали насамперед звичайні громадяни України. Вони втратили майже 100 мільярдів гривень. Ще 120 мільярдів втратив бізнес.

Як результат, маємо: повну втрату довіри населення до банківського сектору. І 2 мільярди доларів готівкою, які тримають вдома українські політики. Всі ці гроші забрали з економіки — через побоювання катастрофи.

Справу Гонтаревої сьогодні розслідує Антикорупційне бюро. Йдеться про штучне заниження ціни активів розорених банків: з 415 до 99 мільярдів, щоб продати їх за копійки  потрібним структурам.

Чутки про відставку Гонтаревої за ці тисячу з гаком днів виникали більше десятка разів. Утім, навіть відпрацювавши свій останній день Валерія Гонтарева ще досить довго зберігатиме вплив на це крісло.

Річ у тому, що винахідлива банкірка не звільнилася, а пішла у тривалу відпустку: майже на 2-ва місяці. Звільнити людину, яка перебуває у відпустці, Верховна рада та Президент не зможуть.

А потім настане час парламентських канікул. І процедура розтягнеться до кінця літа. Весь цей час Нацбанком керуватиме заступник Гонтаревої Яків Смолій. Така от — стабільна стагнація.

Відео ВР та президент не можуть звільнити Гонтареву до кінця літа

Залиште свій коментар

Вибір редакції