Томенко подав позов до суду проти БПП щодо позбавлення його мандата нардепа

Екс-парламентар готовий дійти до Європейського суду з прав людини.

Колишній народний депутат Микола Томенко подав позов до Вищого адміністративного суду України з вимогою визнати неправомірним та скасувати рішення позачергового з'їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" від 25 березня про дострокове припинення його повноважень нардепа.

Про це повідомляє прес-служба Томенка в заяві, що розміщена на його персональному сайті.

Позивач звертає увагу на ч. 6 ст. 81 Конституції, яка передбачає дострокове позбавлення нардепа мандата після того, як він вийшов зі складу парламентської фракції партії, від якої й був обраний. Для цього потрібне саме рішення партії, а також наявність закону. Томенко звертає увагу, що за відсутності відповідного закону рішення з'їзду партії є недостатньою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата.

Політик також наводить висновки Венеціанської комісії, в яких зауважується, що "обов'язковість членства народного депутата у парламентській фракції або блоці порушує незалежність депутата і може вважатися неконституційною, беручи до уваги те, що члени парламенту мають представляти весь народ, а не партії, до яких належать". Також Венеціанська комісія зазначає, що норма щодо імперативного мандата "…надає політичним партіям право анулювати результати виборів. Це також може призвести до послаблення Верховної Ради через перешкоджання реалізації вільного і незалежного мандата народних депутатів, які можуть опинитись у ситуації, коли не зможуть дотримуватись власних переконань і водночас бути членами парламенту".

У прес-службі Томенка наголошують, що висновки Венеціанської комісії неодноразово були включені до резолюцій ПАРЄ щодо України, а їхнє втілення у життя є обов'язком України як члена Ради Європи. А тому, на переконання політика, рішення позачергового з'їзду БПП щодо позбавлення його депутатського мандату не відповідає ч.6 ст. 81 Конституції України, а отже, підлягає скасуванню.

"Ми розуміємо, що у цьому випадку мова йде про тривалий судовий процес, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини. Адже сьогодні судова система України керується президентом та його Адміністрацією, як і в часи Януковича. Але ганебний прецедент, коли політика домінує над правом мусить бути виправлений, щоб усі розуміли, що народний депутат повинен відстоювати свої передвиборчі обіцянки та служити народу, а не партійним вождям. Тому ми переконані, що рішення Європейського суду буде на нашу користь", – зазначив Томенко.

Нагадаємо, 25 березня позачерговий з'їзд БПП позбавив депутатських мандатів одразу двох нардепів – Миколу Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли з цієї парламентської фракції.

ВідеоЄгор Фірсов і Микола Томенко були позбавлені мандатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: