10 найпопулярніших поглядів року: перемога Порошенка, капітуляція Меркель і Путін на дорозі до небуття

Куди та чому зникав Путін у березні і що означають Мінські угоди – найбільше цікавило читачів ТСН.ua в цьому році.

ТСН.ua продовжує підбивати підсумки 2015-го року. Сьогодні ми пропонуємо топ-10 найпопулярніших матеріалів рубрики Погляди.

Найпопулярніші погляди_2
ТСН.ua

№10 Остання надія Путіна

Автор – грузинський політолог Гела Васадзе

Дата публікації – 7 липня

Кількість переглядів – 61 393

Гела Васадзе

Кожен успіх нової України вбиває новий цвях у труну системи Путіна, яка веде з нею боротьбу не на життя, а на смерть, - писав Васадзе. У своїй колонці він також зазначав, що від результату цієї війни залежить майбутнє всіх країн пострадянського простору, включаючи Росію. І тому перемога в ній – останній шанс Путіна на збереження влади і втілення в життя його задумів щодо відновлення імперії.

Сейчас Путин превратился из охотника в дичь, и этот загнанный зверь просто ждет своего шанса вырваться. Наша задача, и прежде всего ваша задача, украинцы, не дать ему этого шанса

№9 Хто і чому пішов проти Путіна

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 15 березня

Кількість переглядів – 62 652

Авраам Шмулевич

На початку березня Путін раптово перестав з'являтися на публіці. Президент РФ зник на цілих десять днів. Авраам Шмулевич продовжив тему своєї попередньої колонки, де йшлося про те, що в Кремлі відбувається боротьба за владу. У цьому матеріалі він розписав можливий сценарій того, які групи, чому і на чиїй стороні можуть брати участь у сутичці за російський "трон".

Схватка за российский "трон" или хотя бы пока что за контроль над ним в полном разгаре. Кто одержит верх, судить пока сложно. Но исход близок – перевороты могут происходить за одну ночь, но редко длятся неделями.

№8 Путін на дорозі в небуття

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 13 березня

Кількість переглядів – 62 862

Ця колонка Авраама Шмульовіча була першою, яку експерт присвятив темі загадкового зникнення Путіна. Тут він припустив, що найвірогідніша версія – боротьба за владу в Кремлі, яка до того ж ведеться російськими політичними важковаговики.

В любом случае ясно, что в эти часы решается судьба Путина, и русский "национальной лидер" находится на пути в небытие – политическое или физическое. Впрочем, окончательно подводить итоги пятнадцати годам путинской "эпохи серости" пока рано – упыри живучи.

№7 Що читає Путін?

Автор – кореспондент ТСН.Тижня Олексій Бобровников

Дата публікації – 25 січня

Кількість переглядів – 63 907

Олексій Бобровников

Олексій Бобровников зробив огляд книжкової полиці Путіна і зробив вражаюче відкриття – президент РФ настільки серйозно сприймає деякі книги, що починає втілювати в життя описані там сценарії.

Александр Македонский следовал примеру литературных героев Ахилла и Геракла, Гитлер позаимствовал идею сверхчеловека у Ницше. В общем, визионеру-практику нужен хоть какой-то сценарий. Так что же читает Путин?

№6 Путін пішов ва-банк

Автор – політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач

Дата публікації – 26 січня

Кількість переглядів – 64 378

Воолодимир Горбач
lenta-ua.net

Чому Путін вирішив дати команду знову наступати і чому почалися обстріли житлових будинків Маріуполя – написав у своїй колонці Володимир Горбач. У цьому матеріалі він також припустив, що, скоріше за все, головною метою бойовиків стане Дебальцеве. Як показали подальші події, аналітик мав рацію.

Опинившись у глухому куті, Путін вирішив піти ва-банк. Про це якраз свідчить наступ бойовиків на Донбасі й обстріл житлових кварталів Маріуполя. Стратегічної необхідності брати Маріуполь бойовики не мають. Вони святкують "перемогу" у бою за Донецький аеропорт, і наступна задача, швидше за все, Дебальцеве, яке створює їм набагато більше проблем, ніж український Маріуполь.

№5 Путін догрався

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 24 листопада

Кількість переглядів – 99 260

Турецька армія може не тільки знищити російське угруповання в Сирії, але і дійти до Ростова – якщо буде наказ, зазначав Авраам Шмулевич у своїй колонці про те, чому турки вирішили таки збити російський бомбардувальник.

Сбитый турками бомбардировщик ВВС России говорит о том, что Путин доигрался. Он активно пропагандирует мораль питерской подворотни, забывая, что согласно той морали, если кто-то слишком наглеет – получает по зубам. Вот Путин и получил по зубам.

№4 Куди зник Путін

Автор – політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко

Дата публікації – 12 березня

Кількість переглядів – 116 662

Фесенко
www.radiosvoboda.org

Причина зникнення Путіна може бути цілком прозаїчною – чергові медичні маніпуляції з омолодження, припустив Володимир Фесенко, коли президент РФ припинив з'являтися на публіці на початку березня.

Не надо жить в иллюзиях. Многие у нас хотят, чтобы что-то случилось с Путиным или чтобы его отстранили от власти. Но думаю, что надеяться надо не на это. Надеяться надо на самих себя. Не надо ждать подарков от природы или от кого-то в России. Надо самим защищаться, это – единственный рецепт успеха.

№3 Порошенко виграв

Автор – журналіст, публіцист, політичний оглядач Матвій Ганапольський

Дата публікації – 14 лютого

Кількість переглядів – 119 158

Матвій Ганапольський
УНІАН

Хто виграв, хто програв і чи спрацюють Мінські угоди – свої відповіді на ці питання в колонці дав Матвій Ганапольський.

...С водой выплескивается ребенок – как-то забывается, что главная идея минских договоренностей – это установление мира. Более того, хочу сказать конкретней – остановка горячей фазы войны. А в этом деле не бывает ни обманутых, ни выигравших. Потому что остановка горячей фазы войны, военных действий – либо она есть, либо ее нет.

№2 Фрау Меркель капітулювала

Автор – провідний науковий співробітник Інституту системного аналізу РАН Андрій Піонтковський

Дата публікації – 6 лютого

Кількість переглядів – 121 000

Пионтковский

Путін зумів залякати Захід ядерною зброєю і змусив грати за своїми правилами –  писав Андрій Піонтковський у своїй колонці.

...И вот сейчас наша тетушка Меркель, казалось бы, так твердо стоявшая на позициях защиты Украины, услышав, что американцы собираются продавать оружие, разволновалась. В ней взыграли все антиамериканские комплексы, еще и подогреваемые ее министром иностранных дел Франком-Вальтером Штайнмайером, который долгое время сторонником идеи о возможности договориться с Путиным. Мол, черт возьми, американцы будут продавать оружие, а ответ за это "Russians", как обещал господин Тренин, будет тактическим ядерным оружием бить по Европе?

№1 Путіна усувають від влади

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 12 березня

Кількість переглядів – 166 164

Авраам Шмулевич

Найбільш читаною в цьому році на ТСН.ua стала колонка Авраама Шмулевича про те, що за вбивством Бориса Нємцова встоїть особисто Путін. На думку експерта, на користь цієї версії говорять в першу чергу обставини злочину і особи вбивць, які були офіційно названі. Проте все пішло не так, як планував Путін – якісь впливові сили вирішили використати вбивство Нємцова для його повалення. Що, як ми вже знаємо, у них не вийшло.

*Цитати публікуються мовою оригіналу.

Інші підсумки 2015-го року від ТСН.ua шукайте в спецтемі "Підсумки-2015. Усе найважливіше за рік, що минає"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: