10 найпопулярніших поглядів року: перемога Порошенка, капітуляція Меркель і Путін на дорозі до небуття

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
10 найпопулярніших поглядів року: перемога Порошенка, капітуляція Меркель і Путін на дорозі до небуття

ТСН.ua

Куди та чому зникав Путін у березні і що означають Мінські угоди – найбільше цікавило читачів ТСН.ua в цьому році.

ТСН.ua продовжує підбивати підсумки 2015-го року. Сьогодні ми пропонуємо топ-10 найпопулярніших матеріалів рубрики Погляди.

ТСН.ua

№10 Остання надія Путіна

Автор – грузинський політолог Гела Васадзе

Дата публікації – 7 липня

Кількість переглядів – 61 393

Кожен успіх нової України вбиває новий цвях у труну системи Путіна, яка веде з нею боротьбу не на життя, а на смерть, - писав Васадзе. У своїй колонці він також зазначав, що від результату цієї війни залежить майбутнє всіх країн пострадянського простору, включаючи Росію. І тому перемога в ній – останній шанс Путіна на збереження влади і втілення в життя його задумів щодо відновлення імперії.

Сейчас Путин превратился из охотника в дичь, и этот загнанный зверь просто ждет своего шанса вырваться. Наша задача, и прежде всего ваша задача, украинцы, не дать ему этого шанса

№9 Хто і чому пішов проти Путіна

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 15 березня

Кількість переглядів – 62 652

На початку березня Путін раптово перестав з'являтися на публіці. Президент РФ зник на цілих десять днів. Авраам Шмулевич продовжив тему своєї попередньої колонки, де йшлося про те, що в Кремлі відбувається боротьба за владу. У цьому матеріалі він розписав можливий сценарій того, які групи, чому і на чиїй стороні можуть брати участь у сутичці за російський "трон".

Схватка за российский "трон" или хотя бы пока что за контроль над ним в полном разгаре. Кто одержит верх, судить пока сложно. Но исход близок – перевороты могут происходить за одну ночь, но редко длятся неделями.

№8 Путін на дорозі в небуття

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 13 березня

Кількість переглядів – 62 862

Ця колонка Авраама Шмульовіча була першою, яку експерт присвятив темі загадкового зникнення Путіна. Тут він припустив, що найвірогідніша версія – боротьба за владу в Кремлі, яка до того ж ведеться російськими політичними важковаговики.

В любом случае ясно, что в эти часы решается судьба Путина, и русский "национальной лидер" находится на пути в небытие – политическое или физическое. Впрочем, окончательно подводить итоги пятнадцати годам путинской "эпохи серости" пока рано – упыри живучи.

№7 Що читає Путін?

Автор – кореспондент ТСН.Тижня Олексій Бобровников

Дата публікації – 25 січня

Кількість переглядів – 63 907

Олексій Бобровников зробив огляд книжкової полиці Путіна і зробив вражаюче відкриття – президент РФ настільки серйозно сприймає деякі книги, що починає втілювати в життя описані там сценарії.

Александр Македонский следовал примеру литературных героев Ахилла и Геракла, Гитлер позаимствовал идею сверхчеловека у Ницше. В общем, визионеру-практику нужен хоть какой-то сценарий. Так что же читает Путин?

№6 Путін пішов ва-банк

Автор – політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач

Дата публікації – 26 січня

Кількість переглядів – 64 378

lenta-ua.net

Чому Путін вирішив дати команду знову наступати і чому почалися обстріли житлових будинків Маріуполя – написав у своїй колонці Володимир Горбач. У цьому матеріалі він також припустив, що, скоріше за все, головною метою бойовиків стане Дебальцеве. Як показали подальші події, аналітик мав рацію.

Опинившись у глухому куті, Путін вирішив піти ва-банк. Про це якраз свідчить наступ бойовиків на Донбасі й обстріл житлових кварталів Маріуполя. Стратегічної необхідності брати Маріуполь бойовики не мають. Вони святкують "перемогу" у бою за Донецький аеропорт, і наступна задача, швидше за все, Дебальцеве, яке створює їм набагато більше проблем, ніж український Маріуполь.

№5 Путін догрався

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 24 листопада

Кількість переглядів – 99 260

Турецька армія може не тільки знищити російське угруповання в Сирії, але і дійти до Ростова – якщо буде наказ, зазначав Авраам Шмулевич у своїй колонці про те, чому турки вирішили таки збити російський бомбардувальник.

Сбитый турками бомбардировщик ВВС России говорит о том, что Путин доигрался. Он активно пропагандирует мораль питерской подворотни, забывая, что согласно той морали, если кто-то слишком наглеет – получает по зубам. Вот Путин и получил по зубам.

№4 Куди зник Путін

Автор – політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко

Дата публікації – 12 березня

Кількість переглядів – 116 662

www.radiosvoboda.org

Причина зникнення Путіна може бути цілком прозаїчною – чергові медичні маніпуляції з омолодження, припустив Володимир Фесенко, коли президент РФ припинив з'являтися на публіці на початку березня.

Не надо жить в иллюзиях. Многие у нас хотят, чтобы что-то случилось с Путиным или чтобы его отстранили от власти. Но думаю, что надеяться надо не на это. Надеяться надо на самих себя. Не надо ждать подарков от природы или от кого-то в России. Надо самим защищаться, это – единственный рецепт успеха.

№3 Порошенко виграв

Автор – журналіст, публіцист, політичний оглядач Матвій Ганапольський

Дата публікації – 14 лютого

Кількість переглядів – 119 158

УНІАН

Хто виграв, хто програв і чи спрацюють Мінські угоди – свої відповіді на ці питання в колонці дав Матвій Ганапольський.

...С водой выплескивается ребенок – как-то забывается, что главная идея минских договоренностей – это установление мира. Более того, хочу сказать конкретней – остановка горячей фазы войны. А в этом деле не бывает ни обманутых, ни выигравших. Потому что остановка горячей фазы войны, военных действий – либо она есть, либо ее нет.

№2 Фрау Меркель капітулювала

Автор – провідний науковий співробітник Інституту системного аналізу РАН Андрій Піонтковський

Дата публікації – 6 лютого

Кількість переглядів – 121 000

Путін зумів залякати Захід ядерною зброєю і змусив грати за своїми правилами –  писав Андрій Піонтковський у своїй колонці.

...И вот сейчас наша тетушка Меркель, казалось бы, так твердо стоявшая на позициях защиты Украины, услышав, что американцы собираются продавать оружие, разволновалась. В ней взыграли все антиамериканские комплексы, еще и подогреваемые ее министром иностранных дел Франком-Вальтером Штайнмайером, который долгое время сторонником идеи о возможности договориться с Путиным. Мол, черт возьми, американцы будут продавать оружие, а ответ за это "Russians", как обещал господин Тренин, будет тактическим ядерным оружием бить по Европе?

№1 Путіна усувають від влади

Автор – рабин, президент Інституту східного партнерства (Єрусалим) і стратегічний радник "Черкеського конгресу" Авраам Шмулевич

Дата публікації – 12 березня

Кількість переглядів – 166 164

Найбільш читаною в цьому році на ТСН.ua стала колонка Авраама Шмулевича про те, що за вбивством Бориса Нємцова встоїть особисто Путін. На думку експерта, на користь цієї версії говорять в першу чергу обставини злочину і особи вбивць, які були офіційно названі. Проте все пішло не так, як планував Путін – якісь впливові сили вирішили використати вбивство Нємцова для його повалення. Що, як ми вже знаємо, у них не вийшло.

*Цитати публікуються мовою оригіналу.

Інші підсумки 2015-го року від ТСН.ua шукайте в спецтемі "Підсумки-2015. Усе найважливіше за рік, що минає"

Наступна публікація