Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Топ-посадовці можуть уникнути покарання через поправку до закону про антикорупційний суд - НАБУ

Робота НАБУ і САП за останні роки може бути знівельована.

Завдяки одній із поправок до закону про Вищий антикорупційний суд низка топ-чиновників може уникнути покарання за вчинені злочини. 

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Правка ввела до закону норму, за якою апеляційні скарги щодо вироків у справах НАБУ і САП, озвучених до створення антикорупційного суду, буде розглядати не антикорупційний суд, а апеляційні суди загальної юрисдикції.

"Це положення фактично позбавляє сторони обвинувачення та захисту права перегляду вироків незалежним судовим органом у провадженнях, які розслідувалися НАБУ впродовж останніх трьох років, та будуть надалі передаватися до судів загальної юрисдикції, поки Антикорупційний суд не розпочне роботу. Це означає, що велика частина топ-посадовців, стосовно яких НАБУ вже завершило розслідування, можуть уникнути справедливого покарання", - йдеться у повідомленні НАБУ. 

Зазначається, що таким чином велика кількість проваджень щодо корупціонерів просто залишиться поза юрисдикцією Вищого антикорупційного суду, а робота НАБУ і САП за останні роки буде знівельована. 

На думку антикорупційних органів, апеляції у вироках корупціонерів має розглядати відповідно апеляційна палати антикорупційного суду.

ВідеоЯкі топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Страшний сон хабарників - Вищий антикорупційний суд може запрацювати через півроку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник. А от чи готові до цього наші народні обранці, і чи вважають себе його новими клієнтами – розпитали журналісти ТСН. 

Які топ-5 справ першочергово має розглянути Антикорупційний суд – думки депутатів

Нагадаємо, міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликає депутатів змінити пункти закону про Антикорупційний суд, які передбачають розгляд вже поданих апеляцій у корупційних справах у судах загальної юрисдикції.

Закон про Вищий антикорупційний суд був ухвалений 7 червня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції