Трагедія під Волновахою може бути лише першим кроком нового підступного плану Кремля

Дата публікації
Трагедія під Волновахою може бути лише першим кроком нового підступного плану Кремля

Трагедія під Волновахою сколихнула всю Україну / ТСН.ua

На Донбасі нарахували 36 тисяч бойовиків, а до кордону Росія стягнула 52 тисячі військових.

Кричуща трагедія під Волновахою на Донеччині стала першим цього року настільки цинічним злочином. Бо, як свідчать очевидці, там, звідки прилетіли смертоносні ракети "Града", що вбили 13 мирних жителів, вогневої відповіді з українського боку вже чекали.

У це важко вірити, але все вказує на те, що і ця страшна біда сталася лише задля пропагандистської картинки російського телебачення. Про факти, що з'ясувало розслідування і місія ОБСЄ, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Не минуло й тижня після кривавого теракту в Парижі, як гасло "Я – Волноваха", стало для України одним із символів терору. 13 загиблих і 15 поранених у рейсовому автобусі "Златоустівка - Донецьк" - після залпу бойовиків із "Града".

Терористи діяли вже за звичною схемою, як зі збитим улітку літаком Boeing, і виказуть себе. Спочатку сповістили про успішну атаку, а згодом намагаються замести сліди. Розказують міфічні версії про розстріл автобуса українцями або вибух міни.

Та цього разу все пішло не за їхнім сценарієм. З'явилося кілька відео, які свідчили, що автобус у цей час не рухався. А масований обстріл блокпосту вели з боку сепаратистського нині Докучаєвська. Усі сліди від вибухів саме снаряда з "Града" – і у вирвах, і в посічених осколками деревах, і деталях автобуса.

ОБСЄ встановила точний напрям обстрілу автобуса під Волновахою

ОБСЄ встановила точний напрям обстрілу автобуса під Волновахою

Представник Генштабу Богдан Бондар каже, що в момент обстрілу автобуса під Волновахою у Докучаєвську перебували журналісти місцевих та російських каналів. Вони були напоготові знімати, як українські війська будуть наносити удар у відповідь по центру міста.

За розслідування взялась ОБСЄ, чиї представники вже тричі були на місці трагедії і визнали, що "розглянуті вирви утворилися ракетами, які випущені з півночі та північно-східного напрямку". За картою - це прямо вказує на зайнятий російсько-терористичними військами Докучаєвськ. Також знайшлися реальні потерпілі, які згадують, що стріляли саме зі сторони Докучаєвська і саме "Градом".

Ставало зрозуміло, що це може бути лише першим кроком нового підступного плану Кремля. Остаточно порушений режим тиші, який тривав із вересня на папері. Удесятеро більше, ніж зазвичай, порушень режиму припинення вогню – близько 600 обстрілів українських позицій за тиждень, зокрема і з житлових масивів.

Крім того, РНБО констатує, що спостерігається неабияке нарощування сил терористів на Сході. 36 тисяч бойовиків, з яких чверть - регулярні російські війська. Півтори тисячі бойових броньованих машин і танків, майже 700 артилерійських систем та реактивних систем залпового вогню, півсотні зенітно-ракетних комлексів, чотири тактичні ракетні комплекси "Точка У". На кордон з Україною Росія стягнула 52 тисячі військових та чималу кількість наступальної зброї, 360 бойових літаків та ударних вертольотів, 750 артсистем, "Градів" та інших установок залпового вогню, 300 танків та 1,8 тисячі бронемашин. Усе це свідчить, що Росія має аж ніяк не мирні наміри.

"Можливі два основні сценарії: перший - це відновлення ворогом широкомасштабних військових дій і наступ за активної участі Збройних сил Російської Федерації. Наслідком чого може стати повномасштабна континентальна війна. Другий сценарій передбачає спроби Кремля не допустити стабілізації ситуації в Україні, активізацію терористичної діяльності, перетворення протистояння у довготривалий збройний конфлікт з виснаженням економічного, воєнного, морально-психологічного потенціалу України та створення передумов для реалізації своєї мети - знищення державності і незалежності України", - наголосив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Уся ця ситуація змусила президента Петра Порошенка поставити підпис під рішенням РНБО про четверту хвилю мобілізації із 20 січня.

Тим часом Україна вже закриває дороги до територій, окупованих "ДНР" і "ЛНР". Наступного тижня почне діяти пропускна система на неконтрольовані Україною частини Донеччини та Луганщини.

А поки лишається сподіватися, що міжнародне слідство назве винних і вони колись постануть перед Гаазьким трибуналом. Українці, що вийшли на вулиці на Марші миру, в це вірять.

Кореспондент ТСН Руслан Харченко

Наступна публікація