Трамп чи Байден: експерти розповіли про майбутнє України за наступного президента США

Дата публікації
Перегляди
4356
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трамп чи Байден: експерти розповіли про майбутнє України за наступного президента США

Фото: Associated Press

Сьогодні в США обирають нового президента.

Кандидати у президенти Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і Джо Байден легко знайдуть Україну на карті світу і мають усталені погляди на неї. В обох політиків є своя історія, пов'язана з Україною. І в кожного вона може вплинути на відносини з Києвом у майбутньому. Якою саме розповідають директорка центру Нова Європа Альоною Гетьманчук та колишній міністр закордонних справ Павло Клімкіним.

Про це йдеться 3 листопада в сюжеті спецвипуску ТСН.19:30 зі США.

Директорка центру Нова Європа Альона Гетьманчук неодноразово зустрічалася із Джо Байденом як представниця громадянського суспільства. Вона каже, що Байден бував в Україні близько десятка разів, але займався державою не тому, що він її одразу полюбив, а тому що також мав певні політичні цілі. Зокрема, зробити з України свою власну політичну спадщину, політичну історію успіху як віцепрезидента США, щоб потім з цією історією успіху балотуватися у президенти Америки.

За її словами, Байден настільки жорстко ставив питання антикрупції, інших реформ, тому що він хотів побачити цю історію успіху ще за часів свого віцепрезидентства, щоб потім показати: "Ось, мій результат, ось мій зовнішньополітичний результат".

Водночас Дональд Трамп ніколи не був в Україні. Але саме через розмову із президентом Володимиром Зеленським він пройшов через процедуру імпічменту. На посаді все ж йому вдалося втриматися.

"Після процедури імпічменту Україна стала для нього (Трампа) тотально токсичною... Я думаю, у нього всередині є чимало негативних почуттів стосовно України", - каже Павло Клімкін, який на посаді міністра особисто спілкувався із Дональдом Трампом.

А от про сина Джо Байдена Хантера та українську компанію "Бурісму", де він працював у наглядовій раді, знає чи не кожен зацікавлений у політиці американець. Свого часу вона була на перших шпальтах і у заголовках новин. Справу Байдена-молодшого ретельно розслідували у США, але переконливих аргументів проти нього не знайшли.

"У нас немає жодних підстав вважати, що працевлаштування Хантера Байдена жодним чином вплинуло на порядок денний США щодо України, коли Байден був віцепрезидентом, скільки я знаю, воно не лунало на жодних переговорах з українськими високопосадовцями, але підважувало ось ці "месидж" і про боротьбу із корупцією", - пояснює Альона Гетьманчук.

Тож, обоє кандидатів мають непросту історію стосунків з Україною. Але різниця таки є - вважають наші експерти. На думку Клімкіна, Трамп не буде інвестувати у внутрішні реформи в Україні, бо йому це байдуже.

"Він вважає, що нічого тут особливо зробити не можна. Внутрішній вимір - 100% особисто не буде вкладатися. І не буде штовхати свою адміністрацію, щоб вона вкладалася. Чи зробить це поштовх для реформ - ні", - висловився Павло Клімкін.

Водночас зі слів Гетьманчук, Байден, можливо, є найбільш підготовленим президентом в історії США з питань України.

"Він вважає, що всі біди в Україні від корупції. І вся подальша підтримка України буде обумовлена тим, яким чином відбуваються зміни, реформи, в антикорупційній і судовій сфері. І тут Байден не приховує, що жодна підтримка і допомога не буде надаватись задарма", - зауважує Альона Гетьманчук.

Вибори американського президента: як зміняться стосунки США і України

Вибори американського президента: як зміняться стосунки США і України

 

Наступна публікація